tabnakostan

چابهار در سوگ سردارزهی/ اسطوره صلح وسازش چابهار و دشتیاری درگذشت
حمیدالله سردارزهی از معتمدان برجسته و خوش نام چابهار بر اثر ویروس کرونا و تحمل ۲ ماه رنج و سختی در یکی از بیمارستانهای تهران درگذشت.
امامی برای چهارمین بار فرماندار شد
حلقه بسته مدیران در اردبیل/ مگر قحط الرجال است؟!
ابراهیم امامی طی 7 سال اخیر و برای چهارمین بار پست فرمانداری را در استان اردبیل تجربه کرد.
سوژه ای برای بررسی نهاد های بازرسی و نظارتی
چگونه یک شرکت خدمات رسان در کهگیلویه و بویراحمد حذف شد؟! / اتفاقی در یک روستا می تواند اداره ای را به تعطیلی بکشاند! / جایی پنهان برای تخلف!
جانی پور می گوید که تشکیل شرکت خدماتی یاسوج بنابر مصوبات قانونی صورت گرفته است اما انحلال آن بنابر دقت در انجام وظایف قانونی که موجب به خطر افتادن منافع برخی افراد شده است صورت گرفته است.
با مردم صادق باشید
آقای مدیرکل؛ مردم را چه فرض کرده‌اید!؟
وقتی بالای 90 درصد در مدارس استان بر سر وصول آنچه که از آن همیاری و کمک داوطلبانه به مدرسه یاد می‌شود، خانواده‌ها را در مقابل فرزندانشان تحقیر کنند، کاملاً روشن است که این گونه اظهارات صادقانه نبوده و نیست.  
اولین تصاویر از متهمان درگیری خشن خیابانی در یاسوج
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از بازداشت عاملان درگیری خشن خیابانی در یکی از مناطق پرتردد شهر یاسوج ، خبر داد.
جمعیت دانش آموزی البرز معادل کل جمعیت ۱۱ استان کشور است
رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: ۱۳هزار و ۲۰۰ نفر درسال تحصیلی جدید به جمعیت دانش آموزی این استان افزوده می شود درحالی که البرز در فقرآموزشی به سرمی برد.
پیشتازی چک برگشتی استان و ماجرای تامل برانگیز مغازه دار یاسوجی!
هفته گذشته اتفاقی در یکی از پاساژهای شهر یاسوج رخ داد که نشان دهنده شرایط سخت برای برخی کسبه های بازار است! و حال آمار کشوری نشان از پیشتازی کهگیلویه و بویراحمد در تعدا چک های برگشتی را دارد!
درگیری خشن خیابانی در یاسوج و برخورد قاطع مراجع قضایی و انتظامی
در این فیلم منازعین با چوب و قمه راننده یک دستگاه خودرو را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و پس از آسیب وارد کردن به خودرواش محل را ترک می کنند.
دانشگاه علوم پزشکی ایلام بررسی کند؛
پرسنل بیمارستان مصطفی خمینی ایلام مشکل ماسک والکل دارند !+راهکار
پرسنل این بیمارستان در بیانیه ای اعلام کرده اند که از نظر امکانات بهداشتی ومراقبتی در بدترین وضعیت به سر می برند .به نحویکه با استمرار این وضعیت سلامت خود وخانواده هایشان در معرض خطر جدی قرار می گیرد . اینجاست که حتی تعریف وتمجید ها از بهترین بودن آنها در سطح جهان هم نمی تواند سایه آثار نامطلوب این وضعیت را از سر آنان دور نماید.
6 نکته کلیدی درباره گم شدن دختر کرجی در جنگل جهان نما
24 روز از مفقود شدن سها رضانژاد، دختر ۲۷ ساله طبیعت‌گرد اهل کرج که همراه یک تور گردشگری همراه 30 طبیعت گرد دیگر به جنگل جهان نمای کردکوی در استان گلستان رفته بود می گذرد اما هنوز هیچ اثری از او پیدا نشده است.
ترس و هشدار استاندار در آستانه تحقق! / کهگیلویه و بویراحمد سه رقمی می شود؟
به نظر می رسد روزهای ترس و هشداری که استاندار کهگیلویه و بویراحمد حدود چند هفته پیش در مورد آن خبر می داد و بارها تاکید می کرد اگر به همین وضع ادامه دهیم ، مرگ و میر 3 رقمی ناشی از کرونا را خواهیم دید ، اکنون در آستانه رخ دادن است!
شورای یاسوج، سینمای هالیودی است؟!
اگر انتشار فیلم بازیگران این سینمای هالیودی قدغن نشده بود با نمایش آن برای شهروندان به چنین قضاوتی در شمایل افکار عمومی خواهید رسید!
استاندار و نبرد
در ابتدا هر دو گروه به نوعی این انتخاب را محصول نفوذ نیروهای خود در شورا عنوان می کردند و هر کسی خود را پیروز می نامید و فتح گام به گام هم مطرح می شد ! پس از مدتی کار به وسط کشیدن پای استاندار و ماجرای تخلفات در انتخابات به میان آمد و هنوز هم خواستار مداخله مستقیم وی هستند !
ماجرای تخریب شهرک ویلایی غیرمجاز یکی از صاحب نفوذان آشنا به قانون در البرز!؟؟
در اجرای طرح مبارزه با تغییر اراضی که در منطقه چهار باغ ساوجبلاغ اجرا شد۱۷۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی که به صورت غیر مجاز تغییری کاربری داشتند تخریب شد؛ از جمله اراضی تخریب شده، شهرکی ۱۰ هکتاری با ۸۰ ویلا بود که این شهرک توسط یکی از اشخاص صاحب نفوذ و آشنا به قانون ساخته شده بود.
صبوری و نبرد با دمای 52درجه / آقایان مسئول ! تصمیمات درسایه ، مردم گرما زده دهلران را خنک نخواهد کرد
آری امروز مردمان دیارم خسته هستند؛ خسته از نامهربانی وتصمیم مدیرانی که در خنکای دمای هوای ؛ نشسته تصمیم می گیرند بدون اینکه نور خورشد به صورت آنها بخورد! چه برسد به گرمای 52درجه بر تن آنها !
حاشیه مدرک شهردار و خودزنی عضو شورای شهر ! :درسی که  مسئولین باید بیاموزند
در این مبحث بنا نداریم صحت وسقم ادعای مطروحه در خصوص مدرک تحصیلی شهردار ایلام مورد کنکاش قرار داده ،یا اینکه با تشریح  عملکرد شهردار ایلام در مقام دفاع یا به چالش کشانیدن آن ظاهر شویم ،اما بررسی واکنش صدها کامنت انتشار یافته به ادعای این عضو شورای شهر حاوی چند نکته ویک درس بزرگ است که بیس مطلب جاری را تشکیل می دهد .
از اینرو باید گفت که از آنجایی که دانشگاه علوم پزشکی بعنوان دبیر وستادهای استانی مقابله با کرونا به نوعی فقط مجری دستورات و بسته های پیشنهادی ستاد ملی بوده وگاها این بسته ها در استانهایی با سبک وسیاق اجتماعی وفرهنگی  متفاوت  قابلیت اجرایی ندارد ،امکان اجرایی شدن این بسته ها وجود نداشته و به شکل بی اعتنایی مردم به آنها متجلی خواهند شد .
عجب حکایتی است؛
اعتراض مردم به نبود ماسک و قیمت‌ها و جامعه پزشکی به ماسک نزدن مردم!
بررسی فراز و نشیب‌های ضرورت استفاده از ماسک که توسط وزارت بهداشت به مردم اعلام شد و شرایط این کالا در بازار استان البرز خالی از لطف نیست، مردم به قیمت‌ها و نبود ماسک معترضند و مجموعه درمانی به ماسک نزدن به مردم!
وقتی فرماندار  به سیم آخر می زند : فرماندار ایوان مدیرانش را آبکش کرد!
،جلسه آرد ونان شهرستان ایوان بهانه ای شد تا فرماندار که حسابی از برخی ناتوانی ها وکم کاری های مدیران در حوزه های محتلف به ستوه آمده بود ،علاوه بر گوشزد کردن عدم  نظارت وبیخیالی مدیران این حوزه که باعث شکل گیری نارضایتی هایی در بین مردم شده است ،حسابی از حجالت مدیران حوزه های دیگر در آمده وبه تعبیری آنان را آبکش کرد .
جابجایی پارک ملی پروپلین از صالح آباد به چوار با فشار نماینده /ضرورت دستور توقف این جابجایی از سوی مقامات مسئول استان
براساس  پیگیری های خبرنگار ما در خصوص واقعیت ایجاد این پارک ملی پروپیلن از سوی مسئولین هلدینگ ایرانیان اینگونه روایت شده است که مسئولین این هلدینگ با بررسی اولیه وجانمایی برای  اجرای این پروژه صنعتی ،بنابر توجیهات فنی واقتصادی دشت فعلی بین بخش صالح آباد و مهران را بدینمنظور انتخاب نموده اند .
جنگ برای ما مشکل بود اما آثار مثبتی در کنار آن به دست آوردیم
نماینده ولی‌فقیه در فارس با تصریح بر تقویت دستاوردهای اجتماعی در زمان بلا بیان کرد: بحثی تحت عنوان دستاوردهای اجتماعی کرونا شروع شد که کرونا باعث شد یکسری از همدلی‌ها و توجه به هم نوع را دوباره به دست بیاوریم نظیر اتفاقی که در دفاع مقدس بود، ولو اینکه جنگ برای ما مشکل و بلا بود ولی یک آثار مثبتی در کنار آن به دست آوردیم.
عضو کمیسیون اقتصادی
اگر رانتی ایجاد می شود توسط خود نمایندگان است
نماینده سپیدان و بیضا گفت:اگر قیر به صورت رایگان که مصوب شده؛ توزیع نشود به شما قول میدهم که وضعیت راه‌سازی در کشورمان با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد و حتی یک سانت هم راه سازی نخواهد شد. اگر رانتی در این زمینه وجود دارد باید نظارت ها دقیق تر شود. من با صراحت می گویم اگر رانتی ایجاد می شود توسط خود نمایندگان ایجاد می شود.
تحریم و نرخ ارز بهانه شرکت‌های خودرو‌سازی است
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره نحوه ارائه خدمات پس از فروش توسط خودروسازان، گفت: در حال حاضر شرکت‌های خودروسازی تحریم و نرخ ارز را بهانه‌ای برای ارائه نامناسب خدمات پس از فروش مطرح می کنند درحالیکه دلیل اصلی این نقصان، سیستم مدیریتی خودروسازان است.
عزاداری محرم و صفر برگزار می‌شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و صفر، گفت: مردم متدین استان فارس در قالب هیأت مذهبی و دستجات عزاداری و جلسات وعظ و خطابه اماده اند تا عشق و محبت خودشان را نسبت به سالار شهیدان حسین بن علی (ع) وخاندان مطهرش نشان بدهند در همه اعصار مختلف با همه فراز و نشیب‌ها هیچ گاه مجلس عزای امام حسین ع تعطیل نشده است.
ادعای رشوه 65 میلیاردی قالیباف به کمیسیون عمران| شکایت نماینده جهرم از نماینده تهران
میرسلیم نماینده تهران مدعی شده است که قالیباف برای آنکه در مجلس دهم گرفتار تحقیق و تفحص نشود، 65 میلیارد تومان به رییس وقت یکی از کمیسیون‌ها رشوه داده است؛ بی‌شک این صحبت همه ذهن‌ها را به‌سمت محمدرضا رضایی‌کوچی می‌برد که هم در مجلس دهم رئیس کمیسیون عمران بوده است و هم حالا.
نمایندگان انقلابی استان اردبیل روزه سکوت گرفته‌اند
پیام مالک کشت و صنعت مغان به منتقدان/پرونده مختومه شد؟!
حضور کم‌سابقه یونس ژائله در کشت و صنعت مغان و انعکاس گسترده خبر در رسانه‌های جمعی حامل این پیام سیاسی است که متاسفانه باید پذیرفت پرونده مختومه شده و کشت و صنعت هیچ وقت آزاد نخواهد شد!
تابناک‌اردبیل بررسی می‌کند
یکپارچه‌سازی، ادغام یا حذف؛ تنش قدرت در آب و فاضلاب اردبیل
بهنژاد بداند که اگر قرار باشد در فرایند تصمیم های مدیریتی، از زاویه مصلحت و حفظ منصب چشم بر توانایی و شایستگی کارکنان در رده های گوناگون ببندد، از سر مصلحت والاتر، خود او عنقریب قربانی خواهد شد.
فردیس را از بلاتکلیفی نجات دهید/ لزوم ورود دستگاه قضا
امام جمعه فردیس خواستار ورود دستگاه قضایی بعنوان مدعی العموم به پرونده برخی اعضای شورای شهر فردیس شد.
آیا نوید محمدزاده شایسته این حجم از تخریب است؟
هفته های اخیر در رسانه های مختلف انتقاداتی به نوید محمدزاده بخاطر حضور در برخی برنامه های تبلیغاتی توسطبرخی از منتقدین و مردم صورت گرفته اما آیا او شایسته این هجم از تخریب است؟!
به بهانه حذف عادل آذر از دیوان محاسبات کشور:چرا ما به راحتی بازی می خوریم  ؟!
زاگرس نشینان وخصوصا ایلامیان باید به خود آیند ،قدری با چشم بازتر به مسایل کشور بنگرند ،سهم فرزندان این دیار از قدرت چه اندازه است ؟!تقسیم بندی نامتوازن قدرت از یک سو وبازی کردن در نقش پیاده نظام  اصحاب قدرت با هدف حذف تنها داشته های مدیریتی این سامان خسرانی جبران ناپذیر به همراه دارد ! بدون شک امروز که بگذرد فردا نوبت همتی ها ورضایی هاست ! 
مدیر کل اقتصاد و دارایی استان؛
انتخاب روش مستقیم بیش از 50 درصد سهامداران سهام عدالت در استان ایلام/ بانک ها باید ۴۸ ساعت بعد فروش سهام مبلغ را به حساب مشتری واریز کنند/ثبت درخواست فروش سهام عدالت در بانک به منزله فروش نیست
مدیر کل اقتصاد و دارایی استان گفت:بیش از 50 درصد سهامداران سهام عدالت در استان ایلام سهام خود را از روش مستقیم انتخاب کرده‌اند.
تیزی طرح ارزیابی عملکرد بر گلوی مدیران ضعیف / فرآیند حذف مدیران ضعیف در طرح ارزیابی عملکرد
نکته قابل تامل تر اینکه این طرح سرنوشتی متمایز از دیگر طرح های موجود پیدا کرد ،سرنوشتی از جنس ضمانت اجرا با حمایت استاندار ایلام که در ادامه راه می تواند منشاء تغییرات جدی در حوزه مدیریت در استان ایلام شود .
چرا استاندار البرز حکمت و فرماندار فردیس قاطعیت را در خصوص شورای آشفته فردیس به کار نمی‌گیرند!
ماجراهای شورای اسلامی شهر فردیس دیگر به موضوع طنزی تلخ در میان شهروندان این شهر نیم میلیون نفری و البرز نشینان تبدیل شده است.
حاشیه نشینی در البرز رو به افزایش است/ خواهان خروج زندان‌ها از استان هستیم
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان البرز با اشاره به وجود زندان ها در استان نسبت به افزایش حاشیه نشینی استان ابراز نگرانی کرد.
غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با چاشنی کرونا / لطفا سلامت دانش آموزان ر ابه خطر نیندازید !
معاون فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش باید به این موضوع اهتمام داشته باشند در حالیکه بحران کرونا مهمترین پایگاههای سیاسی ومذهبی یعنی نماز جمعه ومراسمات مذهبی تعطیلی کشانیده است ،چه ضرورتی به بازگشایی کانون ها ومراکز اوقات فراغت دانش آموزان وجود دارد ؟! وقتی به خاطر حفظ سلامت دانش آموزان از درس ومدرسه آنها زده شد ،در چنین شرایطی پرداختن به اوقات فراغت آنها منطقی است ؟!
آمارهای متناقض : از کاهش بیکاری تا صدر نشینی در شاخص فلاکت !
نکته قابل تامل اینکه در حالی وضعیت شاخص فلاکت استان ها از سوی بانک مرکزی اعلام شده است که سویی دیگر دیگر مرجع آمار رسمی کشور یعنی مرکز آمار ایران وضعیت بیکاری استان ایلام را مطلوب دانسته و از حیث کاهش بیکاری استان ایلام را در زمره استانهای موفق قرار داده است .
سرپرست دادگاه بخش موسیان و دشت عباس خبر داد:
انهدام یک باند  قاچاق مواد مخدر برون مرزی در دهلران/کشف و ضبط 2200عدد فشنگ و دوقبضه سلاح کلاشینکف در دهلران
سرپرست دادگاه بخش موسیان و دشت عباس گفت : یک باند قاچاق مواد مخدر برون مرزی که قصد جابجایی 2نیم کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک به کشور عراق داشتند دستگیر شدند.
گردشگری اقتصادی ظرفیت مغفول مانده استان ایلام / تسامح وتساهل بی اندازه مسئولین استان در حوزه مدیریت گردشگری جای سوال دارد!
با وجود اینکه استاندار ایلام بعنوان نماینده عالی دولت در استان در طول یکی دوهفته اخیر بر ضرورت توسعه گردشگری در استان و استفاده از ظرفیت های موجود در این حوزه تاکید وبر رکود فزآینده مدیریت این حوزه انتقاد جدی نموده اند ،تسامح وتساهل بیش از اندازه مدیران ارشد استان ،نمایندگان و همچنین وزیر مربوطه جای سوال جدی دارد !
به بهانه انفجار مین ومرگ سه هم استانی در مهران ؛
جدال با مرگ برای تکه نانی !
روز گذشته خبری منتشر شد که براثر انفجار مین در کله قندی مهران "سه " هم استانی جان خود را از دست داد و"یک" نفر هم به شدت مجروج شدند ، شرایط به گونه ای رقم خورده است که خبر به این مهمی در بین فراوانی خبر گارد سیاسی مسئولین برای همدیگر ،کم کردن روی استکبار و جنگ وجدال با گرانی ها گم وگور شد ! انگار نه انگار سه انسان جان خود را از دست داده اند. سه خانواده بی سرپرست شده وپشت سه پدر  خم شده  و قلب چند مادر وخواهر آتش گرفته است؟!
مذاکره با چین قرآنیست و مذاکره با آمریکا ضد قرآنیست!
امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه اساس روابط خارجه مسلمانان را خداوند در قرآن کریم مشخص کرده است، تاکید کرد که در بحث روابط ایران و چین موضوع خط سیاسی مطرح نیست بلکه پایه اقدامات مبتنی بر دستورات خداوند در سوره مبارکه ممتحنه است.