tabnakostan

سیاست بازی با جان مردم؛
کاهش آمار مبتلایان و بازگشایی مدارس دو روی یک سکه !
درکنار تمامی تصمیم سازی های بدون پشتوانه منطقی که در کشور اتخاذ می شود ،تصمیم به بازگشایی مدارس که این روزها در بین هیاهوی دعوای قدرت بین دولت ومجلسیان و شادی وغم های ناشی از رفت وآمدهای سیاسی کاخ سفید گم وگور شده است می رود تا کشور را به شرایط ماههای پاییز بازگرداند .
کشف پیاز‌های افیونی در قم
جانشین فرمانده انتظامی استان قم از توقیف یک دستگاه کامیون حامل تریاک در پوشش بار پیاز در محور مواصلاتی قم خبر داد. در بازرسی به عمل آمده از خودرو ۱۰ کیلو و ۶۱۰ گرم تریاک در قالب ۳ بسته در پوشش بار پیاز کشف شد.
جولان مدیران غیر همفکر در ماه عسل استاندار و نماینده غیر همسو!
در رورزگاری که مدیران استان به بهانه غیرهمسو بودن یک فرد مانع از تحقق شایسته سالاری در برخی دستگاهها می شوند ،واگذاری مناصب مدیریتی به طرفداران افراطی یکی از نمایندگان غیر همفکر جای سوال است .استمرار چنین وضعیتی چیزی جز سقوط تدبیر و دفن امید معنا نخواهد شد
تودهنی مردم قم به هتاکان/قمی‌ها قربانی مقاصد سیاسی گروه‌های خاص!
هتاکی و توهین اخیر معاون وزیر بهداشت به مردم قم در مساله کرونا، واکنش‌های اعتراضی مردم و مسوولان این شهر را در پی داشته و بنا به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم این اظهارات کذب محض بوده و باید مسوولان قضائی با عامل نشر این اکاذیب برخورد لازم را داشته باشند.
آغاز سفر دهقان به سیستان وبلوچستان/ ورود مشاور رهبر به چابهار و ادامه مسیر به زاهدان
مشاور رهبر معظم انقلاب در راس هیاتی عالی از مدیران صنعتی و متخصصین امروز وارد چابهار می‌شود.
اعتراض نمایندگان کُرد زبان مجلس به توهین اخیر مجری صداوسیما
نمایندگان استان های کردزبان مجلس شورای اسلامی با تنظیم نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری از رفتار اهانت آمیز صدا وسیما به قومیتها به شدت انتقاد نموده و نظارت بیشتر بر برنامه های حساسیت برانگیز رسانه ملی و تجدید نظر این رفتارهای از سوی مسئولین صدا وسیما را خواستار شده اند .
بی‌تدبیری یا برخورد عامدانه؛ دلیل خاموشی‌ها جز اینهاست؟
در مجموع این خاموشی‌ها هر دلیلی که دارد مهر تاییدی است بر بی‌توجهی مسوولان به حقوق مردم، مثل بی‌توجهی‌ها و یا برخورد‌های عامدانه در موضوع گرانی گوشت، مرغ، خودرو، ریزش بورس و صد‌ها اتفاق دیگر که تنها آسیبش به مردم بی‌پناه رسید.
درآمدی بر یکی از عوامل مهم تزلزل بنیان خانواده‌ها:
شبکه‌های اجتماعی، فروپاشی بنیان خانواده‌‌ها و راهکارهای مقابله با آن
در سال‌هایی نه چندان دور، اعضای خانواده‌ها در محیط صمیمی خانه و در گفت‌وگوهای «رو در رو» با یکدیگر پیوند می‌خوردند. این روزها اما در بسیاری از اعضای «خانواده‌ی عصر تکنولوژی»، چت کردن با دیگران، دیدن عکس، تماشای فیلم، نظر دادن در فضای مجازی و پاسخ به دوستان، حتی مهم‌تر از سلام و احوالپرسی با دیگر اعضای خانواده است.
باز هم دیوار کوتاه رسانه ها / مرزبانی شفاف اعلام کند ؛کجای خبر رسانه ها کذب بود ؟!
نکته قابل تامل اینکه این مقام انتظامی با ژستی طلبکارانه خطاب به رسانه های استان گفته است ؛اصحاب رسانه و گردانندگان کانال های مجازی و برخط نیز توصیه کرد قبل از انتشار هر خبری ابتدا از صحت و سقم و اصل ماجرا اطلاع حاصل کنند تا از انتشار یک خبر کذب جلوگیری شود.
بازگشایی بوستان‌های قم از ابتدای بهمن‌ماه
با کاهش ابتلا به ویروس کرونا و مصوبه جدید ستاد ملی کرونا، بوستان‌ها بازگشایی خواهند شد و در قم هم پس از ضدعفونی فضاهای بوستان‌ها و پاکسازی آنها، از ابتدای بهمن بوستان‌ها در اختیار مردم خواهد بود. مردم قبل از مراجعه به بوستان‌ها به محدودیت‌ ساعت ۲۱ توجه داشته باشند.
خودکشی دو جوان در شهرستان چرداول
هرچند اعتقاد ما بر این است انتشار خبر خودکشی و هر خبر منفی دیگری آن هم در شرایط بد اقتصادی و کرونایی از سویی حال مردم را ما بد خواهد کرد و از سویی نیز می تواند بازتاب دهنده شرایطی باشد که به گفته مسئولین در استانی که توسعه در آن لنگ می زند ،تاثیر منفی بر جای بگذارد.
مرزبانی ایلام در خصوص انتشار یک کلیپ در فضای مجازی شفاف سازی کند !
آنگونه که در این کلیپ نمایان است ،این خانواده های عشایر عرب زبان هم استانیمان در یک عملیات توسط نیروهای مرزبانی با ظن قاچاق دام در نوار مرزی ،گله گوسفند خود را از دست داده اند و با توسل به فضای مجازی از بییندگان می خواهند تا با انتشار این کلیپ ،دادخواهی این خانواده را به سمع ونظر مقامات ارشد کشور برسانند.
حقوق دلاری؛ پرداخت ریالی /در شرکت نفتی ایران افق مستقر در دهلران چه می گذرد؟!
حدود یک سال است که یک شرکت روسی بخشی از میدان نفتی چشمه خوش ، پایدارغرب وآبان درراستای افزایش بهره برداری از این میادین از شرکت  ملی نفت تحویل گرفته است.این  شرکت به عنوان کارفرما این پیمان را به شرکت ایران افق به عنوان پیمانکار واگذار کرده است .
استقلال دفتر نفت وگاز،نقشه راهی برای مطالبه گری عمومی در استان!
از این منظر است که تغییر در نگاه مردم به مقوله نمایندگی و تنظیم سطح انتظارات آنان  از وکلایشان در مجلس در راستای کمک به نمایندگان برای ورود به مسائل بزرگ و مطالبات عمومی بعنوان یک ضرورت مهم احساس می شود .از این جهت شکل گیری مطالبه اخیر در بین مردم استان را می توان  زیر بنای تغییر مدنظر در نگاه مردم وانتظارات آنان از نمایندگان نام نهاد.
کمبود مدارس و نیروی آموزشی، هشداری برای قم
طبق آخرین آمار مشخص شد جمعیت دانش‌آموزان قمی نسبت به تعداد مدارس بیشتر است؛ با وجود جمعیت یک میلیون ۳۰۰ هزارنفره استان که تقریبا ۴۰ هزار تن از این آمار را دانش‌آموزان تشکیل میدهند و تعداد کم دبیرستان‌ها، هنرستان‌ها و دبستان ها، باید گفت حدود ۸۰ درصد از مدارس دو شیفته شده و میشوند.
برخورد قاطع با استخراج غیرقانونی بیت کوین
۲۵۰ دستگاه استخراج ارز در قم کشف شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم درباره ارتباط خاموشی های اخیر با استخراج بیت کوین گفت: استخراج بیت کوین، بدون مجوز و غیرقانونی است و تاکنون 250 دستگاه ماینر در استان شناسایی و برخورد شده است و تقریبا به همین میزان نیز شناسایی شده و برخوردها ادامه دارد.
سه ضلع مثلث مرگ : آمارسازی های کرونایی ،عادی انگاری و بازگشایی مدارس  !
تازه اینکه در بین هم رفتارهای مخربی که در جامعه سر زده می شود ،آرام آرام نجوای بازگشایی مدارس در بخشی مناطق شهری وروستاهای کشور به گوش می رسد ،تازه داریم به روزهای ابتدایی پاییز بازمی گردیم ،یقین داشته باشید با بازگشایی مدارس زنجیره بی خیالی ها وتکثیر کرونا در کشور کامل تر خواهد شد وباید فصل زمستان پر رنجی را پیش روی خود ترسیم نماییم .
انتصاب مناسب مدیریتی راهگشای توسعه کشور !
بررسی زوایای گوناگون مدیریت در سازمان ودستگاههای گوناگون کشور از صدر تا ذیل بیانگر این واقعیت تلخ است که شیوه مدیرگزینی در کشور متاثر از باندها و جریانان قوی قدرت ،گروههای سیاسی ،وابستگی های قومی وقبیله ای و مهمتر از همه انتساب به مقامات وافراد ذی نفوذ در بدنه قدرت است .
تشریح مدت زمان قانونی استفاده از بیمه بیکاری برای هر شخص
سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرز گفت: هرشخص در طول عمر خود می تواند چندین مرتبه از بیمه بیکاری استفاده کند اما باید درنظر داشت که استفاده از بیمه بیکاری برای هر شخص درمجموع تا پنجاه ماه مجاز است.
سماجت ساراو پیگیریهای  استاندار، پایان بخش یک اجحاف /سنگ های آخر استقرار دفتر نفت وگاز در ایلام
باوجود تمامی این مزیت های مهم در استان که توانسته است از حیث منابع انرژی استان ایلام را به کشور ثروتمند قطر همسان نماید ،اما بدلیل تبعیض آشکارمدیریتی ،اجحاف صورت گرفته از سوی مدیران وزارت نفت ،سهم استان از این همه موهبت چیزی جز بیکاری تحصیلکردگان ،فقر خانواده ها ودر نتیجه افزایش آسیب های متعدد اجتماعی و قرار گرفتن در ردیف استان های فقیر وبیکار خیز نبوده است .
ناهمخوانی ممنوعیت تردد شبانه و بازگشایی تالارها/ مراسم عروسی قبل از ساعت ۹شب باید تعطیل شود؟؟
بهروز حصاری با اشاره به اینکه با تغییر رنگ شهرهای استان به زرد و آبی اظهار کرد: با روند نزولی شیوع کرونا در البرز تمامی صنوف استان فعالیت خود را از سرگرفته و در حال حاضر صنفی که مشمول دستورالعمل تعطیلی باشد، نداریم.
مدیرمجتمع پتروشیمی ایلام:دود  ناشی از سوختن گاز اتیلن پتروشیمی ایلام مقطعی است/مدیرکل محیط زیست ایلام:پتروشیمی ملزم به رعایت استانداردهای زیست محیطی است
موضوع فنی که از سوی رییس مجتمع پتروشیمی ایلام مبنی بر مقطعی بودن دود خروجی از فلر پتروشیمی که از برخی نواقص فنی در کارکرد سایت اولفین مطرح شد را باید در این راستا معنا ومفهوم نمود ،موضوعی که توانست حساسیت ها ودغدغه های مطرح شده در این حوزه را به راحتی فروکش نماید.
مانع تراشی بر سر راه احیای بافت فرسوده قم
نسبت استان قم در کشور به لحاظ قرار گرفتن در بافت فرسوده نسبت به سایر استان‌ها مطلوب نیست و حدود ۱۵۸۰ هکتار بافت فرسوده در قم وجود دارد و ۷۵ درصد شهروندان در مناطق نیازمند بازآفرینی زندگی می‌کنند؛ در این مناطق خانه‌ها قدیمی بوده و به دلیل زلزله‌خیز بودن شهر قم لازم است بافت‌های فرسوده نوسازی شود.
وضعیت قم «آبی» شد
وضعیت آبی، رنگ جدیدی است که به معنای کم خطر بودن منطقه است، اما مثل وضعیت سفید نیست و قم در وضعیت آبی به سر می‌برد. همچنان در استان محدودیت تردد شبانه از ساعت 21 شب تا 4 بامداد إعمال می شود.
هنرمندان چشم به راه خانه هستند / وعده های بی سرانجامی که دغدغه هنرمندان شده است
شهرستان دهلران با داشتن گروه های نمایشی تئاتر یکی از پتانسیل‌های فعال این حرفه به ویژه تئاتر خیابانی در کشور محسوب می‌شود شهرستانی که اکثر گروه های تئاتر آن پای ثابت جشنواره های مختلف کشور بخصوص جشنواره بین المللی فجر هستند اما متاسفانه نبود سالن آمفی تئاتر در این شهرستان وعدم تکمیل آن با گذشت بیش از یک دهه سبب شده که گروه های نمایشی با مشکلات عدیده ای مواجه شوند.
به بهانه پایلوت شدن استان ایلام در رصد اجتماعی وزارت کشور ؛
وقتی که خودکشی از طرحهای پیشگیرانه جلو می افتد !
اگر بناست به سبک پیشین تنها چند چهره تکراری در این طرح نقش آفرینی کرده و با کپی چند مقاله تکراری مبالغی را به جیب زده و در ادامه راه پدیده خودکشی همچنان در عرصه اجتماعی استان صاحب نقش باشد ،همان بهتر که اصلا این طرح در استان عملیاتی نشود.نگاه رفع تکلیف محوری به طرح های مقابله ای برای کاهش آسیب های اجتماعی کارساز نیست ،این طرح ها و این اعتبارات تخصیص یافته برای این است که در عمل شاهد تغییر ملموس در فرهنگ ومشی مردم استان به مقوله آسیبهای اجتماعی باشیم .
حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با تابناک:
تلاش در جهت حل مشکلات استان کرمانشاه ادامه دارد/ سفر حجت الاسلام رئیسی می تواند خیر و برکت را برای این استان به ارمغان آورد
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از سفر رئییس قوه قضاییه به این استان ابراز امیدواری کرد و گفت: در سفر حجت الاسلام رئیسی به استان کرمانشاه مطالباتی از سوی مجمع نمایندگان مطرح خواهد شد که امیدواریم با حضور ایشان در استان کرمانشاه بخشی از این مشکلات حل شود .
سید ابراهیم رییسی:
تاکید بر معنویت منجر به کاهش فساد اداری می‌شود/ واگذاری پالایشگاه کرمانشاه بررسی می شود/
مسئله کولبری باید سامان یابد
رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران تاکید بر معنویت در نظام اسلامی را منجر به کاهش فساد اداری دانست و گفت: مسئله کولبری باید سامان یابد و همچنین واگذاری پالایشگاه کرمانشاه که توسط مجمع نمایندگان مطرح شد، باید مورد بررسی قرار گیرد.
بهسازی بافت فرسوده محدوده حرم مطهر نیازمند تدبیر و اقدام جدی
طی سال‌های اخیر پروژه‌های متعددی در محدوده حرم مطهر حضرت معصومه (س) اجرا شده که به بهبود فضای شهری مرکز شهر کمک کرده، اما پروژه‌های نیمه کاره و تعطیل زخمی بر پیکر سیمای شهری در محدوده این آستان مقدسه است.
نقش سپهبد سلیمانی در آزادسازی مناطق مختلف استان ایلام فراموش شدنی نیست
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نقش شهید سردار سلیمانی در آزادسازی مناطق مختلف ایلام در زمان هشت سال جنگ تحمیلی فراموش شدنی نیست.
فعالیت معادن شن و ماسه ممنوع/ چرا دستگاه های دولتی البرز در مبارزه با آلودگی هوا تصمیم بر کم کاری گرفته اند؟!!
معاون حفاظت محیط زیست البرز گفت: آلودگی هوای البرز مربوط به کم کاری همه دستگاه های مرتبط است.
حجاج در اولویت دریافت واکسن کرونا خواهند بود
مدیر کل حج و زیارت البرز اعلام کرد که ٩ کاروان از این استان در صورت برگزاری مراسم حج در سال ١٤٠٠ به سرزمین وحی اعزام می شوند.
کسب مال به هر قیمتی/عزم قوه قضائیه برای مبارزه با مبلغان قماربازی
این روز‌ها قصه قماربازی‌های مجازی گل کرده و تبلیغ آن‌ها هم در کانال‌ها و پیج‌های فارسی بسیار است و دستگاه قضائی عزمی جدی برای مقابله با عاملین و مبلغین این کار دارد. تبلیغ سایت‌های قمار و شرط بندی در کانال‌های داخلی معضلی است که باید هرچه سریع‌تر حل شود.
تبلیغ نماد‌ها و مظاهر جشن کریسمس در قم
سوداگری با چاشنی تبلیغ سبک زندگی غربی
یکی دو سالی است که نشانه‌هایی از این مساله را در شهر‌های مذهبی کشور همچون قم شاهد هستیم به طوری که برخی مغازه‌ها اقدام به عرضه و فروش نماد‌های جشن کریسمس از جمله درخت تزیین شده کریسمس، عروسک‌های بابانوئل و دیگر اِلمان‌های مربوطه می‌کنند و در عین حال تصاویر مربوط به این جشن‌ها در خانه و برخی محافل خصوصی در بستر فضای مجازی نیز منتشر می‌شود.
کم محبتی بانک‌های قم به اقتصاد استان
با اینکه برخی مسئولان بر این باورند که قم از استان‌های موفق کشور در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید است؛ اما برخی دیگر با این نظر مخالف بوده و اعتقاد دارند که اگر تسهیلات بانک‌های قم به موقع و کامل به تولیدکنندگان قمی پرداخت شود اوضاع قم بسیار بهتر میشود و بانک‌های قم در این مورد کوتاهی می‌کنند.
دادستان قم:
تبلیغات سایت‌های شرط بندی جرم است
هرگونه تبلیغ در حوزه قمار و شرط‌بندی اینترنتی و کسب درآمد از این طریق جرم محسوب می شود. ضروری است والدین در مورد ناآگاهی فرزندان و اغفال آن‌ها برای سوء استفاده از کارت‌های بانکی خانواده برای تبلیغات و همکاری با سایت‌های شرط بندی توجه کافی داشته باشند.
به بهانه یکسال دلتنگی ؛
سرداری که بر دلها امیری می کند
یکسال پیش در چنین روزی بود که یکی از نامی ترین ،مدبرترین،نترس ترین و کارآمدترین سرداران تاریخ این سرزمین به دست شقی ترین آدم تاریخ ،در عملیاتی ،ناجوانمرادانه و برخلاف پروتکل های دیپلماتیک به شهادت رسید
رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات قم:
شاخصه های مکتب حاج قاسم را با ابزار هنر و رسانه به جامعه بشناسانیم
رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان قم بر لزوم تلاش هدفمند و جدی به منظور شناساندن شاخصه های مکتب حاج قاسم سلیمانی به جامعه آن هم با ابزار هنر و رسانه تأکید کرد. آن چه مهم است این که باید از طریق ابزار تأثیرگذار رسانه و هنر، سبک زندگی شهدای والامقامی چون حاج قاسم را به درستی برای مردم و نسل جدید تبیین کنیم.
آیت‌ الله مصباح‌ یزدی؛ یک فقیه انقلابی و فیلسوفی مجاهد بود/ فقدان این فقیه عالی مقام خسارتی جبران‌ ناپذیر برای کشور است
حجت الاسلام سید رضا موسوی گفت: حضرت آیت الله مصباح یزدی (ره ) یک فقیه انقلابی و فیلسوفی مجاهد بود که همچون عمار در مسیر ولایت، لحظه ای دست از تلاش و مجاهدت نکشید.
رئیس شورای عالی استان ها مطرح کرد;
لایحه مالیات بر ارزش افزوده برای اصلاح به مجلس بازگشت/شوراها باید تا آخرین روز مسئولیت شان به فکر خدمت به مردم باشند
رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه اعضای شوراها باید تا آخرین روز دوره پنجم به فکر خدمت به مردم باشند گفت: اگر فردی خوب عمل کند مردم بار دیگر وی را انتخاب می کنند و اگر خوب کار نکند خود باید برود.