مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل گفت: کارگروه نظارت شورای فنی مستقر در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل به صور فعال و روزانه پروژه‌های عمرانی را در استان رصد می‌کند.
کد خبر: ۱۰۲۸۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳ 14 February 2022

به گزارش تابناک اردبیل، نصیب نجفی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای فنی استان اردبیل اظهار کرد: دغدغه همه مسئولان استان بهبود کیفی اجرای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی است تا با افتتاح و بهره‌برداری از آن عموم همشهریان دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه فرهنگی – هنری اردبیل در ۱۷ سال گذشته تصریح کرد: طولانی شدن اجرای این پروژه جز استهلاک و هدر رفت سرمایه نتیجه‌ای به همراه نداشته و انتظار اهالی فرهنگ و هنر بهره‌برداری سریع از این طرح عمرانی است تا با قید فوریت به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به صورت پروژه ملی تکمیل شده و ایرادات و اشکالات فنی نیز برطرف شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل گفت: انتظار داریم تا دفتر فنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیرویی را در استان مستقر کند تا فرآیند احداث این پروژه مورد رصد دقیق فنی در ابعاد مختلف قرار گیرد.

نجفی افزود: همکاران ما در کارگروه نظارت شورای فنی تمام پروژه‌های عمرانی استان را به صورت جدی و روزانه رصد می‌کنند تا مشکلی در فرآیند اجرای کیفی آنها به وجود نیاید.

پروژه فرهنگی – هنری اردبیل باید به شکل ملی ادامه یابد

معاون فنی و عمرانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل نیز خاطر نشان کرد: پروژه مجتمع فرهنگی – هنری اردبیل که به تالار شهر معروف است باید در ردیف پروژه‌های ملی تکمیل و تحویل استان شود.

علی اسلامی اضافه کرد: با توضیحات مدیر دفتر فنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا حد زیادی ابهامات پروژه تالار شهر اردبیل در مسیر اجرا و مقاومت کم بتن و برخی از ستون‌ها رفع شد که تلاش بر انتخاب پیمانکار و مشاور جدید است تا احداث این پروژه با رفع ایرادات و اشکالات با سرعت مناسبی ادامه یابد.

وی بیان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته این پروژه عمرانی بدون توجه خاص به حال خود رها شده بود که کارگروه نظارت با رصد و پایش این پروژه و ایرادات و اشکالات فنی آن سعی کرد تا پیگیری‌های لازم را از طریق وزارت ارشاد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام داده و این پروژه بر مبنای آئین‌نامه بتن و نظر متخصصان و مشاوران با کیفیت مطلوب به سرانجام برسد.

معاون فنی و عمرانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: با تصویب شورای فنی مقرر شد تا از این به بعد دستگاه‌های غیرتخصصی ساخت و ساز پروژه‌های عمرانی را عهده‌دار نشده و کار اجرا به راه و شهرسازی و دستگاه‌های تخصصی در این بخش واگذار شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار