مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: طرح شبکه سد خدا آفرین به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین طرح‌ های تامین آب کشاورزی شمال غرب کشور، مناطق شمالی استان اردبیل را متحول خواهد کرد.
کد خبر: ۳۵۹۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶ 12 January 2017

اصغر سلیمان زاده اظهار کرد: اعتبارات این طرح بزرگ در زمان سفر رییس جمهوری به استان اردبیل با عنایت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی به این بخش اختصاص یافته است.
 

 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل افزود: کانال اصلی سد خدا آفرین 144 کیلومتر می باشد که 92 کیلومتر آن در استان اردبیل قرار دارد و خط انتقال درجه یک و دو این طرح نیز 100 کیلومتر و زهکش طولی آن 92 کیلومتر است.

مهندس سلیمان زاده تصریح: بر اساس تمهیدات انجام گرفته تا یک هفته آینده لیست کارگران شرکت های فعال آب منطقه ای که در حوزه شهرستان بیله سوار فعالیت دارند برای انتقال حق بیمه به تامین اجتماعی بیله سوار انجام خواهد گرفت.

وی همچنین در زمینه اعتبارات هزینه شده در طرح پایاب سد خدا آفرین گفت: تاکنون 5 هزار و 850 میلیارد ریال برای توسعه طرح پایاب سد خدا آفرین در شمال استان اردبیل هزینه شده، چهار هزار و 360 میلیارد ریال قرارداد در حال اجرا بوده، 2 هزار میلیارد ریال قرارداد در حال ابلاغ و مناقصه چهار هزار میلیارد ریال قرارداد در حال انجام می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت های طرح پایاب سد خداآفرین تا پایان سال 96 به پایان خواهد رسید گفت: در سال 97 شبکه اصلی درجه یک و دو پروژه که در تعهد شرکت آب منطقه ای اردبیل می باشد، تکمیل و به پایان می رسد و ناحیه عمرانی دوم این پروژه نیز تا مساحت 12 هزار و 500 هکتار در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

وی همچنین افزود: بر اساس تعهد 30 درصد هزینه ای که از طرف صندوق توسعه ملی به شمال استان اردبیل تخصیص یافته در شهرستان های بیله سوار و پارس آباد هزینه می شود و بعد از تکمیل و راه اندازی شبکه پایاب سد خدا آفرین به صندوق بازگردانده شود.
 
 سلیمان زاده در زمینه سد بیله سوار نیز گفت: این سد با حجم 38 میلیون متر مکعب در انتهای کانال خداآفرین در حال مطالعه است که بعد از تصویب در شرکت آب منطقه ای اردبیل جهت تصویب نهایی به شرکت مدیریت منابع آب ایران ارسال خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار