مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل:
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: دریافت هرگونه پول از اولیا در هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی ممنوع است.
کد خبر: ۴۴۱۱۴۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰ 14 June 2017
به گزارش تابناک اردبیل،احمد ناصری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دریافت هرگونه پول اجباری در مدارس از اولیا ممنوع است و اگر اولیایی علاقمند به کمک به تأمین هزینه‌های مدرسه باشد، باید این کار را با میل و رغبت خود انجام دهد.

وی تصریح کرد: ما همچنان معتقدیم بدون کمک اولیای دانش‌آموزان، مدیریت مدرسه امکان‌پذیر نیست و ما این کمک‌ها را تنها کمک مادی نمی‌دانیم بلکه همراهی اولیای دانش‌آموزان در تمام مراحل تحصیلی جز ضرورت‌ها و الزامات است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه مشکلات به وجود آمده در برخی از مدارس در زمینه دریافت هزینه از اولیا برطرف شده است، گفت: واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با دقت و نظارت بیشتر تلاش می‌کند تا موارد متعدد را مورد دقت و رصد قرار دهد.

ناصری با بیان اینکه همه ساله براساس نرخ رشد دانش‌آموزان، سرانه دانش‌آموزی نیز به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته افزایش می‌یابد، افزود: امیدواریم در کنار تأمین سرانه مدارس کمک اولیای دانش‌آموزان نیز به مدیریت مطلوب در این مناطق منجر شود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه از هفتم تیرماه شروع می‌شود، بیان کرد: امسال 16 هزار و 158 نفر دانش‌آموز پایه دهم ثبت‌نام می‌کنند که کار هدایت تحصیلی آنها با کمک اولیای دانش‌آموزان و جمع‌بندی امتیازات براساس فرم تعریف شده با نظر مشاوران، اولیا و مربیان و تست استعداد و علاقه‌ای که از دانش‌آموزان گرفته شده، بتوانیم زمینه انتخاب رشته و هدایت تحصیلی مناسبی را فراهم کنیم.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در رشته‌های فنی و حرفه‌ای، کار دانش و نظری ظرفیت‌ها مشخص است و سعی بر این است تا براساس توان و استعداد دانش‌آموزان زمینه هدایت تحصیلی‌ آنها فراهم آید.

وی به ثبت‌نام تمام دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با کسب اطلاعات دقیق از آمار زاد و ولد و زمان تحصیل نوآموزان اشاره کرد و ادامه داد: در شهرها فعالیت مقطع پیش دبستانی به بخش خصوصی و در مناطق محروم و روستایی به شکل دولتی اجرایی می‌شود اما آنهایی که نتوانستند فرزندانشان را در مقطع پیش دبستانی ثبت‌نام کنند، شهریورماه امسال در قالب 47 کلاس بیش از 700 نوآموز در مدت یک ماه فرصت آموزش خواهند داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ‌به هیچ وجه حرف و حدیث‌هایی که گفته می‌شود ما دانش‌آموزان اول ابتدایی را بدون شرکت کردن در مقطع پیش دبستانی ثبت‌نام نمی‌کنیم، صحت ندارد چرا که ما در مقطع اول ابتدایی خانه به خانه سراغ دانش‌آموزان می‌رویم تا آنها از تحصیل باز نمانند.
انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار