برای شرکت کشت و صنعت مغان به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی برای خرید به سازمان خصوصی سازی واصل نشد.
کد خبر: ۴۷۰۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳ 01 August 2017

به گزارش تابناک اردبیل، جعفر سبحانی با بیان اینکه دوشنبه سهام شرکت كشت و صنعت مغان به همراه سه شركت به مزایده گذاشته شد، اظهار داشت: برای شرکت کشت و صنعت مغان و شرکت حمایتی خدمات کشاورزی به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی برای خرید به سازمان خصوصی سازی واصل نشد.

وی درباره علت فروش نرفتن شرکت کشت و صنعت مغان گفت: از آنجا که برای شرکت در مزایده خریداران باید سه درصد حصه نقدی را به صورت نقد سپرده گذاری کند، تامین مالی آن برای بخش خصوصی واقعی مشکل است زیرا برای نمونه شرکت کشت و صنعت مغان 25 هزار میلیارد ریال قیمت پایه دارد که سه درصد آن حدود 75 میلیارد تومان (750 میلیارد ریال) می شود.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی تصريح كرد: البته فروش نرفتن شرکت كشت و صنعت مغان قابل پیش بینی بود زیرا که علاوه بر بالا بودن قیمت برای نخستین بار بود که به مزایده گذاشته می شد و بسیاری از شرکت ها پس از چند بار مزایده به فروش می روند.

گفتني است، ۱۰۰ درصد سهام شرکت کشت و صنعت مغان که بزرگ‌ترین شرکت کشاورزی محسوب می‌شود به قیمت پایه ۲۳۵۰ میلیارد تومان (۱۰ درصد آن به صورت نقدی و مابقی در اقساط ۸ ساله) امروز به مزايده گذاشته شد كه به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی برای خرید به سازمان خصوصی سازی واصل نشد.

انتهای پیام/

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار