رئیس اتاق بازرگانی اردبیل:
رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ‌اردبیل از استاندار اردبیل خواست تا نمایشگاه بین المللی استان را به بخش خصوصی واگذار کند.
کد خبر: ۴۷۶۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰ 10 August 2017

به گزارش تابناک اردبیل، حسین پیرموذن امروز در جلسه شورای گفت‌‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه اتاق بازرگانی اردبیل رتبه دوم پیگیری مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را در اتاق بازرگانی ایران کسب کرده که این موضوع نشان از اهمیت و جدیت اتاق بازرگانی استان و مسئولان استانی برای پیگیری مصوبات حل مشکلات بخش خصوصی در سطح استان را دارد.

وی در مورد کاهش آمار صادرات استان اردبیل گفت: متاسفانه وضعیت صنعت و تولیدات استان اردبیل ارزش صادراتی ندارد چرا که محصولاتی باید صادر شوند که زمان ماندگاری حداقل یک سال را داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: واحدهای تولیدی مرتبط با صنایع غذایی استان اردبیل همگی دارای تولیدات پاستوریزه بوده که زمان ماندگاری آنها یک هفته و یا بیشتر از آن است ولی اگر بخواهیم محصولات غذایی خود را به کشورهای دیگر صادر کنیم باید سیستم را از پاستوریزه به استیک تبدیل کنیم که در این صورت زمان ماندگاری تا یک سال افزایش می‌یابد.

پیرموذن تصریح کرد: سیستم پاستوریزاسیون زمان ماندگاری بسیار اندکی برای محصولات غذایی دارد که در واقع با این سیستم نمی‌توانیم هیچ مواد غذایی را به کشورهای دیگر صادر کنیم و از استانداردهای جهانی در این رابطه عقب هستیم که باید کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و فراورده‌های غذایی استان اردبیل به این موضوع توجه داشته باشند تا بتوانیم زمان ماندگاری تولیدات غذایی و کشاورزی استان را افزایش داده و آنها را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه استان اردبیل تنها استانی است که نمایشگاه بین‌المللی در اختیار بخش خصوصی نیست، افزود: در استان اردبیل مناسفانه نمایشگاه بین‌المللی به یک باشگاه سیاسی تبدیل شده چرا که این نمایشگاه باید در اختیار بخش خصوصی باشد تا بتوانیم نمایشگاه‌های بزرگ صنعتی در استان اردبیل برگزار کرده و از فعالان بخش خصوصی برای حضور در این نمایشگاه‌ها استفاده کنیم که ما از استاندار اردبیل تقاضا داریم مدیریت این نمایشگاه را به بخش خصوصی واگذار کرده و یا یک زمینی جدا برای ساخت نمایشگاه بین‌المللی جدید در اختیار بخش خصوصی قرار دهند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار