آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده نئور با تلاش بی‌وقفه و حضور آتش‌نشانی، نیروهای مردمی، یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست منطقه مهار شد.
کد خبر: ۴۷۶۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰ 10 August 2017
به گزارش تابناک : محمد خداپرست پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: به دنبال گزارشی مردمی مبنی بر  آتش‌سوزی در محدوده زمین‌های اطراف روستای داش‌بلاغ واقع در منطقه حفاظت شده نئور محیط بانان بلافاصله در محل آتش‌سوزی حضور پیدا کردند.
وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع  هماهنگی‌های لازم با مدیریت بحران استان و یگان حفاظت محیط زیست استان برای اطفای حریق صورت گرفت که با حضور به موقع و  تلاش‌های بی وقفه افراد بومی منطقه، یگان حفاظت منابع طبیعی، محیط‌بانان منطقه و آتش نشانی شهرستان اردبیل، بخش هیر و دهستان آراللو این آتش‌سوزی مهار شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: در این آتش سوزی که از عصر روز گذشته آغاز شد بخشی از اراضی خاک پیت منطقه حفاظت شده نئور که بخشی از منطقه حفاظت شده لیسار در 45 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان اردبیل واقع شده است دچار آتش‌سوزی شد.
خداپرست افزود: با توجه به وزش باد و آتش گرفتن لایه ضخیمی از خاک پیت در عمق نیم متری زمین و کاه و کلش در اطراف محل آتش‌سوزی و نفوذ آتش به اعماق خاک پیت مهار آتش‌سوزی بسیار دشوار بود که با تلاش بی وقفه و حضور آتش‌نشانی و نیروهای مردمی این آتش سوزی مهار شد که علت حادثه در دست بررسی است.
وی با قدردانی از تلاش‌های چندین ساعته تمامی عوامل اطفای حریق از جمله همکاری ستاد مدیریت بحران استان و حضور آتش نشانی شهرستان اردبیل، بخش هیر و دهستان آراللو بیان کرد: تلاش و جدیت بر این است تا با شناسایی علت آتش‌سوزی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم.
منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار