اداره کل ورزش استان اردبیل خواب های خوشی برای شکستن طلسم ورود و بانوان به سالن برای مسابقات والیبال دیده بود اول قرار بود به صورت نمادین ۲۰۰-۳۰۰هزار نفری از بانوان به سالن بیایند اما ظاهرا .....
کد خبر: ۴۷۶۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰ 11 August 2017

به گزارش تابناک اردبیل، انگار نه انگار که تمرین است. هرکس نمی دانست، باورش می شد بازی است؛ از وقتی تیم ملی در سرعین برای انتخابی قهرمانی جهان اردو زده،هر روز خیل علاقمندان کشیک می کشند تا بلکه ستاره های والیبال را ببینند. حتی یک روز هواداران کنار دستگاه A.T.M  سعید معروف را غافلگیر کردند. هواداران دو آتیشه او با خوشحالی از اینکه ستاره مورد علاقه اشان را می دیدند، برای  عکس یادگاری او را به هر طرف می کشیدند. اما رفتن به هتل و انداختن عکس آنها را آرام نمی کند. حالا هر روز هواداران والیبالی ها دم سالن حسین رضازاده، صف می کشند و بعد هم زودتر از ورود ملی پوشان روی سکوی تماشاچیان انتظار می کشند تا آنها به زمین بیایند. هر کدام از بازیکنان که می آیند سالن منفجر می شود از دست و جیغ و هورا. هوادارانی  هیجان زده که نمی دانند چطور بروز دهند. تشویق ها درست مثل بازی است.  دختر و پسر و زن و مرد هم ندارد. انگار قرار است تیم ملی برای  یکی از بازی های انتخابی قهرمانی جهان به زمین برود. بازیکنان که گرم می کنند، تماشاگران یک به یک اسم ستاره ها را می گویند و باز هم تشویق. اما شاید سکوی بانوان شلوغ تر از مردان باشد و هیجانشان بیشتر.

فرقی نمی کند چه سنی. از دختران هفت ساله گرفته تا مادران ۴۵-۶ ساله، همه هوادارند. هوادارانی که عشق تماشای بازی تیم ملی والیبال را در مسابقه رسمی  از نزدیک دارند. آنها آنقدر محو تماشای تمرین ستاره هایشان هستند که هرکس نداند فکر می کند بازی رسمی است. وقتی بازیکنان ۶ به۶ مرور تاکتیک می کنند، موقع اسپک ناخودآگاه تا سه می شمارند تا بلکه تیم امتیاز بگیرد. دقیقا مثل مسابقه . البته بازیکنان هم حسابی در جو و با انگیزه زیاد و جدی تمرین می کنند. دومین بار است که تماشاگران می توانند تمرین تیم ملی را تماشا کنند. سولماز دادخواه دختر ۱۹ ساله ای که بار اول به سالن نیامده می گوید: «والیبال را دوست دارم اما امده ام تا  ستاره مورد علاقه ام را از نزدیک ببینم. نمی دانستم وقتی به سالن آمدم و پرسیدم گفتند امروز ورود بانوان مجاز است بال درآوردم. البته من برای تمرین تیم امید هم به سالن آمده بودم اما وقتی اجازه بازی ندادند، ناراحت شدم.»

شیرین دادخواه دختر دیگری است که می گوید:«ما به تماشای تمرین تیم ملی در سالن هم راضی هستیم. در ناامیدی بسی امید است.» زیباخانم ۴۶ ساله  مقیم کاناداست که بعداز سه سال به اردبیل آمده،به محض اطلاع از حضور تیم ملی در شهرش همراه دوستش به سالن آمده. او با ذوق و شوق می گوید: «من نمی دونستم از دوستم شنیدم و به سالن امدم. کاش بشود برای مسابقه هم به سالن بیاییم. سه سالی بود به یاران نیامده بودم. الان هم عکس از تمرین تیم گرفتم و بلافاصله برای پسرم در کانادا تلگرام کردم.» مریم مادری است که به خاطر دو دخترش به سالن امده. مرجان دختر ۷ ساله اش یک دفعه با هیجان فرهاد قائمی را به او نشان می دهد: «فکر کنم اون فرهاد قانمی باشه.»

امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی هم از این استقبال تعجب کرده می گوید: «جالب است. در تهران این تعداد تماشاچی اجازه ورود به سالن ندارند. البته این استقبال تنها موقع تمرین و سالن ختم نمی شود که حتی دم هتل هم همین قدر شلوغ می شود. البته برای دومین بار اجازه دادیم تماشاچیان موقع تمرین تیم به سالن بیایند. کولاکوویچ خیلی موافق نیست و معتقد است با تشویق های آنها بازیکنان تمرکزشان را از دست می دهند.»

اما ظاهرا این همه قصه نیست. اداره کل ورزش  استان اردبیل خواب های خوشی برای شکستن طلسم ورود و بانوان به سالن برای مسابقات والیبال دیده است. اول قرار بود به صورت نمادین ۲۰۰-۳۰۰هزار نفری از بانوان به سالن بیایند اما ظاهرا بهتاج مدیرکل اداره ورزش و و جوانان اردبیل خواب دیگری دیده است. طوری که حسینی مدیر روابط عمومی این اداره می گوید: «در  جلساتی که داشتیم قرار شد ۲۰۰-۳۰۰ خانم برای مسابقات انتخابی قهرمانی جهان به سالن بیایند اما مدیرکل مخالفت کرد و گفت اگر قراره کسی بیاید ۷۰۰-۸۰۰ تماشاچی بانو به سالن بیاید و در سکوی غربی سالن حسین رضازاده بنشینند. چراکه ورودی های سکوی آنها جداست . البته تاعصر دیروز ما منتظر بودیم. دو سه روزی که تیم اردو زده، برای تماشای تمرین هم می آمدند. با این حال همه چیز بستگی به نظر شورای تامین و فرهنگ عمومی استان دارد. اگر حتمی شود تا امروز به اطلاع مردم می رسانیم.»

او امیدوار است که خاطره امیدهای اسیا تکرار نشود: «البته دو ماه پیش در رقابت های امیدهای آسیا، بانوان برای تماشای تمرین مشکلی نداشتند اما بعد برای بازی ها اجازه ورود ندادند. حتی بانوان پشت در سالن هم تجمع کردند اما جواب نداد. اما این بار سعی می کنیم با حمایت استاندار ورزش دوست این اتفاق بیفتد.»

 خبرآنلاین

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار