شهردار اردبیل:
شهردار اردبیل گفت: پروژه پل روگذر قدس که عملیات اجرایی آن با جدیت ادامه دارد با تخصیص اعتبارات از محل صندوق ملی و محلی تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۴۷۷۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۳ 12 August 2017

به گزارش تابناک اردبیل؛ حمید لطف‌اللهیان بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح فاز نخست پروژه پل قدس در اردبیل که با حضور امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل و جمعی از مسئولان استانی انجام شد اظهار داشت: پروژه پل روگذر قدس که در حال‌حاضر تکمیل آن با جدیت هرچه تمام‌تر ادامه دارد با تخصیص اعتبارات کلان از صندوق توسعه ملی و محلی پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده به بهره‌برداری برسد که این پروژه هم‌اکنون در مجموع با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی در حال انجام و تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل فاز نخست این طرح 60 درصد از مشکلات ترافیکی در این مسیر کم می‌شود، افزود: به دلیل وجود 21 حرکت ترافیکی در این محل نیاز بود تا به منظور رفع این نقاط ترافیکی یک همچین پروژه‌ای افتتاح شود که خوشبختانه این طرح در حال‌حاضر با سرعت قابل قبولی در حال اجراست و انتظار می‌رود به زودی شاهد افتتاح فازهای بعدی آن نیز باشیم.

شهردار اردبیل با بیان اینکه در نقشه این پل رو گذر در مجموع پنج پل ساخته می‌شود، تصریح کرد: طرح تقاطع غیرهمسطح پل قدس شامل پنج پل روگذر است که به محض تکمیل و انجام فازهای بعدی این پروژه عظیم شهری به ترتیب فازها به بهره‌برداری رسیده و مورد افتتاح قرار می‌گیرد.

لطف‌اللهیان بیان کرد: این پروژه با تخصیص 500 میلیارد ریال اعتبار عملیات اجرایی خود را آغاز کرده که انتظار می‌رود در فازهای بعدی نیز روند تخصیص اعتبارات به همین منوال پیش رود تا بتوانیم در اسرع وقت نسبت به بهره‌برداری از این پروژه شهری اقدام کنیم که هم‌اکنون مرحله اول این پل با پیشرفت سه درصدی مواجه است.

مجید خدابخش، استاندار اردبیل نیز در این مراسم گفت: پروژه پل غیرهمسطح قدس یکی از پلهای بی‌نظیر در استان اردبیل و شاید هم شمالغرب کشور باشد که در ساخت این پل از معماری نوین استفاده شده که اجرای این پل در چند مرحله عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف احداث این پل روان کردن ترافیک محل موردنظر بود، افزود: باتوجه به واقع شدن این پروژه در مرکز شهر نیاز بود تا همچین پروژه‌ای به منظور روان‌سازی ترافیک موجود در شهر احداث شود که به منظور روان‌سازی ترافیک این نقطه به دلیل منتهی شدن به پاره‌ای از مناطق گردشگری استان اجرای این پل با جدیت ادامه دارد.

استاندار اردبیل حضور گردشگران و توسعه و رونق این بخش در استان را مرهون فراهم‌سازی زیرساختهای شهری و گردشگری دانست و از مسئولان و مدیران نهادها خواست تا به منظور ارائه خدمات به گردشگران در استان اردبیل و به تبع شهرستان اردبیل شهرداری و استانداری را در تسریع و تسهیل اجرای پروژه‌های شهری و عمرانی یاری کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار