مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اجرای باغ‌پارک در محوطه بقعه شیخ کلخوران از آثار تاریخی شهر اردبیل خبر داد.
کد خبر: ۵۶۲۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵ 06 February 2018
 به گزارش تابناک اردبیل، کریم حاجی‌زاده در جلسه بررسی و هماهنگی اجرای باغ‌پارک در محوطه بقعه شیخ کلخوران اردبیل اظهار داشت:  بقعه شیخ کلخوران محل آرامگاه  شیخ امین الدین جبرئیل پدر شیخ صفی‌الدین اردبیلی جد خاندان صفوی است که باید برای معرفی آن اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه در این مجموعه آثار متعلق به دوره صفوی وجود دارد، تصریح کرد: از جمله اهداف میراث فرهنگی احیای باغ در محوطه این اثر تاریخی است که در قالب تفاهم نامه با شهرداری اردبیل اجرا می‌شود که این اقدام زمینه‌ساز حضور هر چه بیشتر گردشگران در این بقعه می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: با توجه به قرارگیری این بقعه  و روستای شیخ کلخوران در محدوده شهر اردبیل در فضای باز پیرامون بقعه پیش بینی شده است که باغ‌پارک اجرا شود.

حاجی‌زاده با بیان اینکه میراث فرهنگی نیز طرح‌های حفاظت و مرمت اضطراری بقعه را به مانند سال‌های گذشته دنبال می‌کند، گفت: در اعتبارات سالانه میراث فرهنگی، بقعه شیخ کلخوران در اولویت است که البته میزان اعتبارات کافی نبوده و متناسب با آن طرح‌های مرمت اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد:‌ در راستای تقویت و رونق حضور گردشگران و مسافران در اماکن تاریخی و مذهبی استان تلاش و جدیت بر این است تا با همکاری و مشارکت با نهادهای مختلف در این زمینه گام‌های جدی و اساسی را برداریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار