مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از طراحی بزرگترین پارک جنگلی توسط منابع طبیعی در منطقه آرپا تپه نمین خبر داد.
کد خبر: ۵۷۴۹۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۹ 06 March 2018
  
به گزارش تابناک اردبیل، شهامت هدایت به مناسبت هفته منابع طبیعی در نشست با خبرنگاران 
با اشاره به اینکه هر سال از 15 الی 21 اسفندماه به عنوان هفته منابع طبیعی نام گذاری شده است، اضافه کرد: برنامه‌های این هفته با جشن درخت کاری در روز 15 اسفندماه آغاز می شود. 
  
مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل استان اردبیل با بیان اینکه در سال آینده 210 کیلومتر جنگل‌کاری می‌شود، اضافه کرد: 210 کیلومتر در طول سه سال آینده برنامه ریزی کردیم که در تمامی شهرستان های استان اردبیل جنگل کاری انجام شود که این موضوع یکی از درخواست های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل است که امیدواریم این برنامه محقق شود. 
 
به گفته هدایت شروع اتصال فضای سبز اردبیل به شهر نمین از جمله پروژه‌های مهم بوده که در حاشیه جاده درخت کاری انجام می شود ودر هفته منابع طبیعی امسال این دو شهر به طول 12 کیلومتر جنگل کاری و فضای سبز اردبیل و نمین به هم متصل خواهد شد. 
  
هدایت یادآور شد: برای اولین  بار یک روز از هفته منابع طبیعی به سازمان‌های مردم نهاد استان واگذار شده و تمامی برنامه از طرف سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست برگزار می شود. 
  
وی با اشاره به افزایش سرانه نهال گفت: با توجه به ممنوعیت بهره برداری از منابع جنگلی در سطح استان قرار است یک میلیون اصله صنوبر تولید و توزیع شود تا در راستای نیاز چوب استان بکار گرفته شود. 
  
مدیر کل منابع طبیعی استان اردبیل بازدید و افتتاح پروژه‌های جامع حوزه‌های آبخیزداری از برنامه های روز آخر هفته منابع طبیعی است. 
  
وی تصریح کرد: در بحث آبخیزداری و تأمین آب از صندوق توسعه ملی 800 میلیارد تومان اختصاص داده شده که منابع طبیعی استان برنامه عملیاتی در این حوزه را ارائه داده شده تا بتوانیم از این بودجه٬ اعتبار مناسبی برای اردبیل کسب کنیم. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار