کد خبر: ۶۵۲۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹ 08 September 2018

سرزمین نامور «آذربایجان»، همواره از کانون‌های مهم، الهام‌بخش و از پایگاه‌های معتبر خیزش نهضت‌های اصیل مردمی و شناسنامه معتبر وطن‌دوستی و میهن‌خواهی همچون قیام شیخ محمد خیابانی، مشروطیت، انقلاب اسلامی، دفاع مقدّس‌ و ...در طول تاریخ بوده است.

کیست که نداند لشگر دریادل 31 عاشورا که به شایستگی و به عنوان الگوی تمام عیار غیرت و شجاعت در صحنه‌های دفاع مقدس به کابوسی برای صدام و بعثی‌ها مبدل شده بود، قدرت، نفوذ و تاثیرگذاری خود را نه تابع تقسیمات کشوری (استان‌های آذربایجان شرقی، غربی،زنجان و ...) بلکه یکپارچگی و کلیت این جغرافیا(آذربایجان) بود.

ناگفته پیداست که همانا این جغرافیا، سرزمین و جمعیت است که مقوم و منشاء قدرت ، نفوذ و تاثیر بوده و کسانی که با هر عنوانی ولو در پوشش هر قانون و مقرراتی دنبال تکه تکه کردن «آذربایجان»باشند، خواسته یا ناخواسته هدفی جز تضعیف آذربایجان و ایران را نداشته و ندارند!؟

اگر دنبال ایرانی قدرتمند و تاثیرگذار هستیم نباید اجازه دهیم وزنه بی بدیل و قطب‌ مهم و الهام بخش «آذربایجان» در سزمین ایران به بهانه تمرکزگرایی و هر عنوان فریبکارانه و عوامفریب دیگر دچار خدشه و تضعیف شود و لذاست که طرح استان جدیدالتاسیس آذربایجان شمالی نوعی دستکاری در نقشه آذربایجان و طرحی توطئه‌آمبز ارزیابی می‌شود.

*علی‌اکبر روح‌نواز روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
چرا جاهای دیگه شد مشکل نداشت. چیو به چی ربط میدی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
یاشاسین اردبیل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار