کد خبر: ۶۸۷۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۱ 06 December 2018

به گزارش تسنیم، جواد تقوی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: مبارزه با جرائم اقتصادی و پیشگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی هم‌اکنون به  یک مسئله فراگیر تبدیل شده و دستگاه نظامی و انتظامی به این موضوع با جدیت ورود پیدا کرده است.

وی با بیان این که هیچ گونه اغماض و چشم‌پوشی برای مخلان نظم و امنیت پایدار اجتماعی وجود ندارد بیان کرد: خوشبختانه در سایه تلاش‌های انجام یافته آمار جرائم خشن در استان پایین است و نسبت به میانگین کشوری وضعیت قابل قبولی را داریم که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است.

رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل گفت: امسال پرونده‌های مربوط به قتل در استان 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که در این زمینه احقاق حقوق مردمی و به جزا رساندن قاتلان به عنوان یک اصل اساسی و مهم مطرح بوده که تنها یک مورد از این موارد برای رسیدن به نتیجه نهایی هم‌اکنون در دست بررسی است.

تقوی با اشاره به تشریح آمار فرار از منزل نیز اظهار کرد: در این زمینه نیز در مدت هشت ماهه امسال 20 درصد فرار از منزل داشتیم که اختلافات خانوادگی و فریب‌های فضای مجازی عمده دلایل وقوع این اتفاقات بوده است که امیدواریم با فرهنگ‌سازی مناسب و همکاری والدین این امر نیز کاهش یاید.

وی بیان کرد: آمار سرقت‌ها نیز در استان به شکل مهم 20 درصد و 80 درصد سرقت خرد توسط معتادان را شاهد بودیم که سهم استان اردبیل در وقوع کل سرقت‌های کشور کمتر از یک درصد است و 12 باند سارقان منزل نیز داشتیم که دستگیر شدند و تلاش ما بر این است که بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های اساسی این آمار را کاهش دهیم.

رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل اظهار کرد: کشف و ضبط قاچاق نیز در این مدت 19 درصد افزایش یافته و امسال در حوزه مبارزه با جرائم اقتصادی 91 درصد افزایش کشف داشته‌ایم که ارزش ریالی این پرونده‌ها از مرز 46 میلیارد تومان گذشته و بیشتر پرونده‌ها مربوط به احتکار بوده است.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار