برای اولین بار؛
اولین نیروگاه یک مگاواتی خورشیدنی شمالغرب کشور الکا با حضور مسئولان و سرمایه‌گذار این پروژه در اردبیل به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۷۴۰۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶ 03 May 2019
به گزارش تابناک اردبیل، در مراسم افتتاح این نیروگاه مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهار کرد: این نیروگاه تبلور همکاری نزدیک بخش خصوصی با بخش دولتی است که ما سعی کردیم به وظیفه قانونی خود در صدور مجوز و عقد قرارداد برای تضمین خرید 20 ساله از این نیروگاه اقدام کنیم.

حسن محمدی خاطرنشان کرد: ما در زمینه راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی از سرمایه‌گذاران در تمام حوزه‌ها استقبال می کنیم و امیدواریم با مشارکت سرمایه‌گذاران توان تولید استان در این حوزه افزایش یابد.

وی افزود: امسال سال توسعه نیروگاه‌های سلولی و تجدیدپذیر است که امیدواریم با حمایت استانداری و سایر مسئولان به 100 درصد اهداف و برنامه‌های خود در این راستا برای توسعه و تقویت انرژی های پاک دست یابیم.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل با بیان اینکه در شاخص بهره‌مندی مردم استان از برق وضعیت مناسبی داریم، افزود: در شاخص برق برای همه، استان اردبیل جزو استان‌های ممتاز کشور است به طوری که جز 17 آبادی زیر 5 خانوار تمام شهرها و روستاهای استان از نهمت برق بهره‌مند هستند.

محمدی بیان کرد: ما سال گذشته به 15 روستای صعب‌العبور و با دسترسی سخت خدمات‌رسانی کردیم و امسال برنامه توسعه نیرورسانی را برای به 100 درصد رساندن اهداف توسعه‌ای برنامه‌ها مدنظر داریم.

وی تصریح کرد: در کنار توسعه نیروگاه‌های سلولی در حوزه زمین‌گرمایی نیز کارهای خوبی در دامنه سبلان شروع شده که قطعا با بهره‌برداری از این نیروگاه‌ها و مجموعه تولید انرژی‌های تجدید می توانیم بخشی از نیاز برق استان را تامین کرده و اسباب اتصال آن را به شبکه سراسری فراهم کنیم.

در این مراسم رئیس هیئت مدیره شرکت الکا در اردبیل اظهار کرد: ما در سه هکتار زمین تولید یک مگاوات برق را انجام دادیم تا با بهره‌برداری از این مجموعه توان نیرورسانی به 650 خانوار فراهم آید.

مسعود موسی‌زاده افزود: 50 نفر از جوانان مستعد دور هم جمع شدند تا با سرمایه‌گذاری 10 میلیارد تومانی فرصتی را فراهم کنند تا با راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی فضای بهره‌برداری از آن به صورت پاک و سالم برای هموطنان فراهم آید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار