کد خبر: ۷۴۹۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴ 28 May 2019

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دکتر قدرت اخوان اکبری در بازدید از مرکز پیوند کلیه و عیادت از اولین بیماران پیوندی این استان اظهار کرد: امروز یکی از آرزوهای دیرینه مردم این استان و نیز دانشگاه علوم پزشکی اردبیل محقق شد و ما توانستیم عمل پیوند کلیه را برای اولین بار در استان انجام دهیم.

وی با اشاره به اجرای این عمل طی روز پنجشنبه دوم خرداد ماه سال‌جاری تصریح کرد: سه روز پیش با حضور دکتر سیم‌فروش استاد دانشگاه شهید بهشتی و از اساتید مطرح کشور در زمینه پیوند کلیه و تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اولین عمل پیوند کلیه استان با موفقیت در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل انجام شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: طی سه روز گذشته حال عمومی بیماران مساعد بوده که نشان می‌دهد عمل پیوند با موفقیت بالا انجام شده ضمن اینکه مراقبت‌های ویژه بعد از عمل نیز در ICU بخش پیوند کلیه از سوی کادر متخصص در حال انجام است و این بیماران در روزهای آینده مرخص می‌شوند.

اخوان اکبری با اشاره به روند راه‌اندازی بخش کلیه در بیمارستان امام خمینی‌(ره) اردبیل تاکید کرد: این بخش با حمایت‌های صورت گرفته در کمترین زمان ممکن راه‌اندازی و اتاق عمل ویژه پیوند کلیه و بخش ICU پیوند آماده و تجهیزات مورد نیاز تامین و نصب شد تا امروز بتوانیم خدمات نوینی را به بیماران نیازمند استان ارائه بدهیم.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد این بخش برای اولین بار در استان، تصریح کرد: امیدواریم با راه‌اندازی بخش پیوند کلیه در اردبیل، آمار بیماران دیالیزی در استان کاهش یافته و از تحمیل هزینه‌های سرسام آور اعزام بیماران کلیوی به استان‌های دیگر و درد و رنج این بیماران و خانواده‌های آن‌ها جلوگیری شود.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همچنین از افتتاح رسمی بخش پیوند کلیه  بیمارستان امام خمینی(ره) خبر داد و افزود: این بخش طی روزهای آینده با حضور مقامات وزارت بهداشت و درمان و مسؤولان استانی به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار