کد خبر: ۷۸۵۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰ 05 October 2019

به گزارش تابناک اردبیل، حمید لطف‌اللهیان در مراسم رونمایی از اپلیکیشن تفکیک زباله از مبدا در فرهنگسرای بانوان شهرداری اردبیل اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های شهرداری‌ها بحث جمع‌آوری و دفن اصولی زباله است که در این زمینه محوری‌ترین برنامه جلب مشارکت مردم در این حوزه است تا با تفکیک از مبدا زمینه بازیافت زباله به راحتی فراهم آید.

وی با قدردانی از همت جوانان در قابل شرکت دانش بنیان برای تهیه اپلیکیشن با محوریت تفکیک زباله از مبدا و جلب مشارکت مردم در این زمینه خاطرنشان کرد: ما امروز در شهر اردبیل با اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران برای بازیافت و تولید کربن از زباله روبرو هستیم که این حرکت مقدمه‌ای برای عملیاتی شدن این طرح با مشارکت بخش خصوصی است.

شهردار اردبیل بیان کرد: شهروندان با نصب این اپلیکیشن می‌توانند اطلاعات مربوط به جمع‌آوری و تفکیک زباله را به همراه اطلاع از موقعیت مورد نظر ارائه کرده تا ماشین‌های حمل زباله برای تخلیه حضور پیدا کرده و در پایان هر ماه به میزان پسماند و زباله خشکی که تحویل می‌دهند کارت شارژ دریافت کنند.

لطف‌اللهیان اضافه کرد: اصلی‌ترین عنصر در مدیریت این حوزه همراهی و همکاری شهروندان است که امیدواریم شرکت دانش بنیان اکسیون را یاری کنند تا با اجرای این طرح شهری سالم، انسان محور و زیست محور داشته باشیم.

وی گفت: ما باید به سمت کاهش هزینه‌ها و مدیریت در حوزه جمع‌آوری پسماند و دفع اصولی آن حرکت کنیم که این امر قطعا به نفع شهروندان خواهد بود.

در این مراسم از اپلیکیشن جمع‌آوری پسماندهای خشک در اردبیل که به همت شرکت دانش بنیان آکسیون تهیه شده رونمایی شد.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار