تدوام بارش برف در سومین روز خود در خلخال موجب مسدود شدن راه ارتباطی چندین روستا در بخش شاهرورد این شهرستان شد.
کد خبر: ۷۹۷۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰ 17 November 2019
برف راه چند روستای خلخال را مسدود کرد

 

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بارندگی‌ها که از جمعه گذشته در این منطقه آغاز شده، امروز شدت گرفته و بارش برف سنگین موجب مسدود شدن راه ارتباطی چند روستا از جمله روستاهای جلال‌آباد و ماجولان در بخش شاهرود این شهرستان شد.

معروف خسروی افزود: با وجود بارندگی‌های سنگین برف در سطح بیشتر جاده‌های ارتباطی خلخال با تلاش راهداران این اداره در حال حاضر غیر از راه روستاهای مسدود شده از برف بخش شاهرود سایر راه‌های ارتباطی بین شهری و روستایی این شهرستان برف‌روبی و بازگشایی شده و ترد خودروها در آنها جریان دارد.

وی با اشاره به بارش سنگین برف همراه با کولاک و یخ‌بندان جاده در مسیرهای ارتباطی خلخال - اسالم و پونل اظهارکرد: تردد از گردنه الماس و هر ۲ مسیر یاد شده مستلزم استفاده از زنجیرچرخ و همراه داشتن لوازم گرمازای زمستانی است.

او گفت: هم‌اکنون ارتفاع برف در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم و پونل به بیش از ۲۰ سانتیمتر رسیده و عبور از این گردنه سخت و برف‌گیر شهرستان با احتیاط کامل صورت می‌گیرد.

بارش برف و یخبندان معابر عمومی در شهر خلخال نیز در طول شب گذشته و پیش از ظهر امروز موجب وقوع چندین حادثه رانندگی برخورد خودروها با یکدیگر شد که علت همه این حوادث نیز حرکت بدون زنجیر چرخ خودروها بر سطح یخ‌زده خیابان‌ها و معابر عمومی اعلام می‌شود.

رئیس اداره هواشناسی خلخال نیز از تدوام بارندگی برف در این شهر و مناطق مختلف تابعه شهرستان خبر داد و افزود: بارندگی‌ها تا روز چهارشنبه در این منطقه تدوام داشته و پس از یک روز توقف در روز چهارشنبه با ورود سامانه جدید بارشی به منطقه از صبح پنجشنبه از سر گرفته خواهد شد.

فرامرز فرض‌الله‌پور اظهارکرد: با آغاز بارندگی برف دمای هوای این شهر بطور محسوسی رو به کاهش گذاشته و در حالی که دمای هوای صبح امروز این شهر به ۴ درجه زیر صفر رسید دمای هوای گرم‌ترین زمان دیروز نیز از یک درجه بالای صفر فراتر نرفت.

خلخال در جنوب اردبیل از شهرستان‌های سردسیر کشور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار