ارمنستان: بدون تلفات دشمت را ساکت کردیم!
خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمسنتان خبر داد که امروز پنجشنبه درگیری‌های مرزی بین دو طرف از سر گرفته شد.
کد خبر: ۸۷۵۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳ 16 July 2020

به گزارش تابناک اردبیل به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال انتشار خبرهای روز گذشته مبنی بر یک روز آرام در نقاط مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان، امروز پنجشنبه خبرها حاکی است که درگیری‌ها بین دو طرف از سر گرفته شد.

در این باره بخوانید
مراسم بزرگداشت شهدای اخیر آذربایجان در قم برگزار شد+تصاویر
این طویله نیست؛ مسجد است!
تلفات حمله ارمنستان به آذربایجان از 10 نفر گذشت
تظاهرات باکو برای اعزام به جبهه‌های جنگ با ارمنستان+تصاویر
حمله ارمنستان به آذربایجان/2 نظامی آذری کشته شدند
وزیر خارجه آذربایجان برکنار شد
دیدارفرمانده نیروی هوایی آذربایجان با وزیردفاع ترکیه
قره‌باغ فقط به وسیله نیروی مردمی آزاد می‌شود
ارمنستان شرارت می‌کند/ آذربایجان از غرور ملت پاسداری کند

بنا بر گزارش رسانه‌های مختلف از قبیل خبرگزاری فرانسه، مقام‌های دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمسنتان خبر دادند که امروز پنجشنبه درگیری‌های مرزی بین دو طرف از سر گرفته شد.

از سوی دیگر خبرگزاری آیسور ارمنستان به نقل از نماینده و عضو ارشد وزارت دفاع این کشور گزارش داد که درگیری‌های نظامی با جمهوری آذربایجان ادامه دارد.

به گفته «آرتسرون هووهاسینیان»، نیروهای مسلح ارمنستان بدون دادن تلفات «دشمن را ساکت کرده‌‌اند».

وزارت دفاع ارمنستان روز گذشته اعلام کرده بود که طی این روز هیچ نقض آتش‌بس جدی در بخشی مرزی با جمهوری آذربایجان صورت نگرفته و تنها چند تیراندازی پراکنده از مواضع ارتش آذربایجان انجام شد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز روز چهارشنبه نقض جدی آتش بس را گزارش نکرده بود. خبرگزاری  آذری «ترند» اعلام کرد که تنها  یکی از روستاهای مرزی آذربایجان روز چهارشنبه هدف آتش ارمنستان قرار گرفت که کشته یا مجروحی برجای نگذاشت.

نبرد ناگورنو-قره باغ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۸۸ آغاز شد. قره‌‌باغ، منطقه‌ای در همسایگی ایران در ناحیه شمالی واقع شده و ریشه اختلاف این دو کشور بر سر مسئله  «ارضی» است و به عبارت دیگر جمهوری آذربایجان و ارمنستان هرکدام این منطقه را جزئی از خاک خود می‌دانند. نبرد در این منطقه تاکنون صدها کشته و مجروح بر جا گذاشته است.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار