کد خبر: ۹۰۸۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳ 11 October 2020

خلیل نیکشاد صبح امروز از طریق ویدئو کنفرانس به صورت مستقیم در نشست سراسری روسای سازمانهای جهاد کشاورزی سراسر کشور با موضوع کشت پائیزه در اردبیل اظهار داشت: امسال برنامه کشت برای گندم آبی 54هزار هکتار و گندم دیم 235 هزار هکتار است.

وی گفت: هیچ گونه مشکلی در تامین بذور اصلاح شده و مرغوب با عملکرد هکتاری بالا وجود ندارد و کلیه بهره‌برداران می‌توانند با تامین بذور مورد نیاز عملیات کشت پائیزه را با موفقیت مدیریت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: تاکنون دو هزار هکتار از اراضی آبی و 5 هزار هکتار از اراضی دیم به زیر کشت رفته است و عملیات کشت کماکان ادامه دارد .

وی در خصوص وضعیت دانه‌های روغنی نیز افزود: بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی باید پائیز امسال 15 هزار هکتار از اراضی استان به زیر کشت محصولات دانه های روغنی بالاخص کلزا برود که در حال حاضر 2500 هکتار از این میزان به زیر کشت رفته است و مابقی تا پایان آبان ماه کشت خواهد شد.

نیکشاد افزود: در خصوص زراعت جو هدفگذاری شده است تا 100 هزار هکتار از مزارع استان به این زراعت اختصاص یابد که خوشبختانه بذور مرغوب و پر محصول تهیه شده ودر حال توزیع در بین زارعین و بهره برداران است  و با توجه به قیمت مناسب خریدی نیز که برای این محصول در نظر گرفته شده است زارعین میل و رغبت خوبی برای کشت این محصول دارند .

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار