مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: با اقدامات انجام شده، بیش از ۹۰ درصد از واحدهای صنعتی استان قابلیت اتصال به شبکه فاضلاب را دارند که در این بین، پساب خروجی بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی به سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهرک‌های صنعتی متصل شده است.
کد خبر: ۹۱۲۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶ 27 October 2020

محمد اهلی صبح امروز در حاشیه بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره دو اردبیل اظهار کرد: برای بهبود کیفیت پساب خروجی تصفیه خانه‌ها، برخی از واحدهای تولیدی نیازمند طراحی پیش تصفیه در واحدهای تولیدی خود هستند و با اقدامات انجام شده، بیش از ۹۰ درصد از واحدهای صنعتی استان قابلیت اتصال به شبکه فاضلاب را دارند که در این بین، پساب خروجی بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی به سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهرک‌های صنعتی متصل شده است.

وی افزود: در کنار اقدامات زیرساختی مانند ایجاد و توسعه شبکه فاضلاب، اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از محیط زیست توسط سرمایه‌گذاران امری لازم و اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: مدیریت یکپارچه، تقویت زیرساخت‌ها و مدیریت بهینه زیست محیطی، با تجمیع واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی امکان پذیر خواهد بود که تحقق این امر، سبب کاهش هزینه‌ها و توسعه صنعتی کشور خواهد شد.

اهلی تصریح کرد: در طول یک سال گذشته تلاش شد تا ضمن اتصال واحدهای صنعتی به سیستم تصفیه خانه و همچنین افزایش سطح کمی و کیفی مراحل پیش تصفیه واحدهای تولیدی، کیفیت تصفیه خانه شهرک‌های صنعتی استان نیز ارتقاء یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ساخت تصفیه‌خانه های فاضلاب  از موارد مهم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اردبیل بوده و وجود تصفیه‌ خانه‌های فاضلاب در شهرک‌های صنعتی، باعث کاهش آلودگی‌های زیست محیطی خواهد شد و در این راستا، ایجاد و توسعه تصفیه خانه‌های خانه های جدید در برنامه اصلی این شرکت قرار دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار