استاندار اردبیل گفت: بانک‌های عامل استان در اعطای تسهیلات کرونا با مردم همکاری خوبی داشته اند و عملکرد اکثر این بانک‌ها رضایت بخش است.
کد خبر: ۹۱۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳ 28 October 2020

 بهنام جو در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: ۱۵ بانک مسئولیت پرداخت تسهیلات کرونا را برعهده دارند و تا پایان آخر آبان ماه تمام پرونده‌هایی که درخواست وام کرده اند باید تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰درصد درخواست کننده‌های تسهیلات کرونا رانندگان تاکسی هستند گفت: تا بحال ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر فرم درخواست وام پر کرده اند که از این تعداد ۸ هزار نفر وام خود را با ۱۲درصد دریافت کرده و مابقی نیز باید تا پایان این ماه تعیین تکلیف کنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: ۱۸۰۰ نفر سهمیه برای استان جهت استفاده از یارانه دستمزد در نظر گرفته شده که افرادی که در واحد‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی آسیب دیده اند و در حال حاضر بیکار هستند و چنانچه در واحد دیگری شاغل شوند وزارت کار یک سوم حقوق یارانه دستمزد آن‌ها را یک سال پرداخت می‌کند.

بهنام جو افزود: در اعطای تسهیلات مشاغل خانگی نیز بانک‌های عامل توسعه و تعاون و رفاه کارگران باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا جذب حداکثر تسهیلات اتفاق بیافتد.

وی حوزه‌های کشاورزی، ارشاد، گردشگری و صنعت را جزو ردیف‌های تسهیلات مشاغل خانگی برشمرد و گفت: نزدیک ۵ میلیارد تومان به دو بانک عامل توسعه و تعاون و رفاه کارگران معرفی شده که باید با کاهش بروکراسی اداری این وام‌ها پرداخت شود.

رییس شورای اشتغال استان با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی مردم بیش از همه چیز به امید نیاز دارند، گفت: عملکرد شفاف و ایجاد اشتغال زایی در بخش خصوصی و دولتی در دل مردم امید ایجاد می‌کند و این مهم با همکاری و دلسوزی و وحدت امکان پذیر است.

بهنام جو ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی آخرین آمار سرمایه درگردش و سرمایه ثابت واحد‌های تولیدی و صنایع تبدیلی تحت نظارت خود را احصا و برای جبران کسری اعتبارات در جلسات اتی ارایه کنند تا از اعتبارات سفر رییس جمهور و بانک‌های عامل تامین بودجه شود.

استاندار اردبیل همچنین از دستگاه‌های حمایتی خواست آخرین وضعیت و مشخصات متقاضیان حایز شرایط اشتغال خود را احصا کنند.

بهنام جو گفت: اشتغال و راست آزمایی شهرستان‌ها با محوریت فرمانداری‌ها انجام شود و باهماهنگی و همکاری ستاد اشتغال و سایت رصد در راست آزمایی اشتغال استان آمار واحدی برای شفافیت موضوع ارایه شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار