سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری ۷۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا و فوت ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان خبر داد.
کد خبر: ۹۱۲۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱ 28 October 2020

شهرام حبیب زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با ابراز نگرانی از سیر صعودی آمار ابتلاء به کرونا در استان اردبیل، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۰ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۴۵ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ابراز تأسف از ۶ فوت نفر بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در استان اردبیل، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۳۵۱ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۹ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی آمار کل بهبود یافتگان کرونا در استان اردبیل را ۷ هزار و ۸۳۶ نفر عنوان کرد و گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل تا کنون، تعداد ۹ هزار و ۸ نفر در بیمارستان‌های بستری شده و تعداد ۷۳۵ نفر از هم استان‌ها بخاطر ابتلاء به ویروس کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی میزان ابتلاء به کرونا را ۹۰ درصد کاهش می‌دهد

حبیب زاده چهار اصل رعایت فاصله اجتماعی به میزان ۱/۵ متر، شستن دست‌ها، زدن ماسک و دوری از ازدحام و تجمع را تنها راه مقابله با این بیماری دانست و تاکید کرد: با رعایت این اصول چهارگانه میزان ابتلاء به بیماری ۹۰ درصد کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه شهرهای اردبیل و مشگین شهر در وضعیت قرمز بوده و شهرستان پارس آباد در حال ورود به وضعیت قرمز است، عنوان کرد: متأسفانه با سرد شدن هوا در استان و نبود جریان هوا و تهویه مناسب در منازل و اماکن عمومی، احتمال ابتلاء به بیماری افزایش خواهد یافت. بنابراین لازم است به طور جدی از دورهمی های خانوادگی خودداری کرده و زنجیره انتشار این ویروس را قطع کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار