رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: هیچ‌گونه مجوزی مبنی بر فعالیت و احداث مجتمع آبدرمانی بر روی «چشمه آرتزین» صادر نخواهد شد.
کد خبر: ۹۱۴۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳ 04 November 2020

شهر سرعین یکی از مراکز مهم‌ چشمه‌‌های آب‌گرم ایران است که از گذشته تا امروز، آب‌درمانی در آن بسیار پررونق بوده و هنوز هم هست، به‌طوری‌که اقتصاد این شهر کاملا بر پایه گردشگری بنا نهاده شده و آب‌گرم‌ها چرخ اقتصاد این شهر توریستی را می‌گردانند.

اما در روزهای اخیر انتشار خبرهایی مبنی بر احداث مجتمع آب‌درمانی بر روی «چشمه آرتزین» به عنوان منبع اصلی تأمین چند آب‌گرم در سرعین، مردم سرعین را نگران کرده در صورتی‌که طبق مصوبات موجود در شهرستان، مجتمع‌های آبدرمانی باید خارج از محدوده شهر و در زمین بیش از دو هزار متر مربع احداث شود.

در حدود ۴ سال پیش، سرمایه گذاری در میدان سهند سرعین و بر روی «چشمه آرتزین» متقاضی احداث آب‌درمانی در زمینی به مساحت ۷۰۰ مترمربع بود که با مخالفت صریح و قاطع فرماندار سرعین با احداث این آبدرمانی به‌دلیل حفظ منافع شهرستان و دگرگون کردن سیمامنظر شهری مواجه شده است.

عباس جنگی مرنی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل در همین راستا هیچگونه مجوزی مبنی بر فعالیت و احداث مجتمع آبدرمانی بر روی چشمه آرتزین صادر نکرده است.

وی تاکید کرد: هرگونه ساخت و ساز عمرانی بر روی این چشمه آبگرم مادر تبعات جدی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان با اشاره به اینکه در آینده هم هیچگونه‌ مجوزی در این راستا از طرف این شرکت صادر نخواهد شد تصریح کرد: در صورت احداث این مجتمع آب‌درمانی شاهد از بین رفتن، انحراف و خشک شدن چشمه جوشان «آرتزین» خواهیم بود که به‌عنوان منبع تأمین کننده اصلی آب‌گرم چندین مجتمع در سرعین است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار