مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل از بهره برداری ۱۶ طرح تولیدی و اشتغالزایی مورد حمایت این صندوق در روستاها و نواحی صنعتی تابعه ۹ شهرستان استان به مناسبت دهه فجر خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰ 06 February 2021

 

هادی بابایی‌مهر روز شنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های کشاورزی و تولیدی مورد حمایت این صندوق به خبرنگار ایرنا افزود: برای اجرای این طرح‌های اشتغالزا که زمنیه اشتغال ۱۴۵ نفر را فراهم کرده، بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی خرد در روستاها و شهرهای استان اردبیل قرار گرفته است.

وی پرورش و تولید دام و طیور، تولید فرش دستباف، تولید محصولات چرمی، تولید دستمال کاغذی، مجتمع گردشگری و بومگردی، تولید پوشاک، لباس کودک و ماسک، تولید شیشه خم اتومبیل، تولید صنایع چوبی، پرورش و تولید قارچ خوراکی، تولید رنگ و رزین، تولید محصولات گلخانه‌ای و گیاهان دارویی را از جمله موارد مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل ذکر کرد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل همچنین حمایت‌های قرض‌الحسنه از اشتغال خرد و کوچک را جزو برنامه‌های اصلی این صندوق ذکر کرد و ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید به معنای واقعی تسهیلات حمایتی پرداخت کرده و با اعطای وام‌های قرض‌الحسنه، رونق فعالیت سالم اقتصادی توام با اشتغال را دنبال می‌کند.

وی پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزا و تولیدی در قالب استراتژی سه گانه "هر روستا یک محصول"، "روستای بدون بیکار" و "صندوق‌های خرد زنان روستایی" را از جمله راهبردهای تدوین شده برای صندوق کارآفرینی امید ذکر کرد و گفت: این صندوق با سقف اعطای ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات برای هر طرح، گامی اساسی در حمایت از طرح‌های اشتغالزا برداشته است.
بابایی‌مهر، تسهیل در ضمانت وام و پذیرفتن محل اجرای خود طرح به عنوان وثیقه را از جمله اقدامات آسان سازی برای اعطای تسهیلات به طرح های اشتغالزا در استان اردبیل اعلام و بیان کرد: پس از اعطای تسهیلات نیز موارد اشتغال در کارگاه‌های دریافت کننده تسهیلات قرض‌الحسنه از این صندوق رصد و بازرسی می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار