رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۴۳ مبتلای جدید کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.
کد خبر: ۹۵۲۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵ 03 April 2021

 

شهرام حبیب‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۴۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

وی افزود: از ۴۳ بیمار بستری‌شده جدید، ۳۳ نفر از اردبیل، ۳ نفر از پارس‌آباد، یک نفر از مشگین‌شهر و ۶ نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۱۴ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

افزایش شمار بیماران بستری به ۲۲۷ نفر

حبیب‌زاده بیان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۲۲۷ نفر است که نسبت به دیروز افزایش ۲۴ موردی داشته و از این تعداد ۵۴ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال، نیر، سرعین و بیله‌سوار در وضعیت زرد (خطر متوسط) و شهرستان‌های کوثر، گرمی، نمین و اصلاندوز در وضعیت آبی (کم‌خطر) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به ورود ویروس کرونای انگلیسی به استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار