این فرودگاه قائم به «شرفبافی» بود
تحقق پیش‌بینی یک رخداد تلخ برای فرودگاه مغان

به گزارش تسنیم،‌ پروازهای فرودگاه پارساباد مغان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور بار دیگر به دلیل نامشخص از سوی شرکت هواپیمایی ایران ایر به تعطیلی کشیده شد.

تابناک اردبیل اردیبهشت ماه جاری در گزارشی پیش‌بینی کرده بود که با تغییر خانم شرفبافی از مدیرعاملی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران،‌ پروازهای این شرکت از فرودگاه قطع و منجر به تعطیلی آن خواهد شد.

فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شرکت کشت و صنعت مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور شد که هم اکنون با قدمت 46 ساله یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور به حساب می‌آید.

در این باره بیشتر بخوانید

تغییر مدیرعامل هما و احتمال تعطیلی فرودگاه مغان

در حالی که این روزها خبرهای خوشی در خصوص استقبال گرم مردم و سرمایه گذاران منطقه به گوش می‌رسید اما طی نامه‌ای از سوی مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر در اردبیل پروازهای این فرودگاه مجددا به مدت 4 ماه به تعطیل شد.

در سال‌های اخیر نیز به منظور تکمیل و بازسازی باند پرواز، محوطه‌سازی، فنس‌کشی و توسعه و بازسازی ساختمان این فرودگاه بیش از 180 میلیون ریال هزینه شده بود ولی هرازگاهی این فرودگاه به تعطیلی کشیده می‌شود.

این تعطیلی در حالی است که پیش از این استاندار اردبیل نیز از راه‌اندازی بخش باری این فرودگاه خبر داده بود.

شکور پورحسین نماینده مردم پارس‌آباد مغان اظهار داشت: در خصوص تعطیلی پروازهای فرودگاه شهرستان پارس‌آباد تذکرات لازم به وزیر راه و شهرسازی داده شده است.

وی با بیان اینکه پروازهای فرودگاه پارس‌آباد تاکنون با استقبال گرم مردم منطقه مغان روبرو بوده است افزود: با توجه به استقبال گرم مردم منطقه مغان از فرودگاه پارس آباد پروازهای فرودگاه نباید لغو شود.

انتهای پیام