تصاویر منتشر شده از قطع درختان جنگل سوها مربوط به ۲ سال قبل است

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی در خصوص قلع و قمع جنگل‌های منطقه سوها، مربوط به آتش‌سوزی و مهار آن در سال ۱۴۰۰ بوده که بخشی از آثار جانبی هنوز هم قابل مشاهده است.
کد خبر: ۱۱۳۷۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰ 12 November 2023

به گزارش تابناک اردبیل، رضا کرمی‌نیا، جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل، در خصوص تخریب مراتع، جنگل‌زدایی و آسیب به درختان بخش سو‌های نمین اظهار کرد: پیرو فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی، باید به اطلاع همشهریان برسانیم که پس از انتشار اخبار متنوع در خصوص نابودی جنگل‌های سوها، نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی بلافاصله در منطقه مذکور حضور یافته و هرگونه تخریب یا قلع و قمع درختان و جنگل را در این منطقه تکذیب می‌کنند.

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل تخریب بخشی از مراتع جنگلی سو‌ها را مربوط به آتش سوزی سال ۱۴۰۰ دانسته و گفت: ۲ سال قبل در بخشی از مراتع جنگلی سوها، آتش‌سوزی اتفاق افتاد و بخشی از جنگل آسیب دید که بخشی از بقایای تخریب، هنوز هم قابل مشاهده است. اما در مدت اخیر، هیچ‌گونه آتش‌سوزی یا قلع و قمع درختان در این منطقه مشاهده نشده است.

وی افزود: از آحاد مردم و اصحاب رسانه نهایت تقدیر و تشکر را به عمل می‌آوریم که با احساس مسئولیت نسبت به اراضی ملی، تصاویر و آسیب‌های طبیعی را برای بهبود وضعیت، انعکاس می‌دهند.

کرمی نیا عنوان کرد: همکاران ما در سازمان منابع طبیعی، به طور شبانه‌روزی در تلاش هستند تا کوچک‌ترین آسیبی به مراتع وارد نشود، هم‌چنین شماره تلفن ۱۵۰۴ جهت گزارشات مردمی در صورت رویت تخریب یا آتش سوزی جنگل‌ها و اراضی، در خدمت همشهریان است.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ جنگل فندقلو جزو جنگل‌های هیرکانی بوده که در ۳۰ کیلومتری شهرستان اردبیل و ۱۰ کیلومتری جنوب شهر نمین واقع شده و به دلیل جاذبه‌های منحصر بفرد طبیعی و جنگلی قابلیت بسیار زیادی در جذب گردشگری داشته و سالانه میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگران است.

طی روز‌های گذشته فیلم‌هایی در فضای مجازی استان اردبیل در خصوص قطع درختان جنگل سو‌ها منتشر شده و موجب نگرانی مردم این استان در خصوص جنگل‌زدایی و قطع درختان این طبیعت زیبا و بکر شده بود. طبق گفته حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل این تصاویر مربوط به آتش‌سوزی در ۲ سال گذشته بوده و اقدامات لازم از سوی این ارگان حفاظتی برای مراقبت از این منطقه زیبا و بکر انجام می‌پذیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار