تداوم فعالیت متناوب سامانه بارشی در اردبیل

بر اساس پیش بینی وضع هوا، تا اوایل هفته آینده جو استان در غالب مناطق همچنان ناپایدار با تداوم فعالیت متناوب سامانه بارشی پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۲۷۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۵ 25 June 2024

به گزارش تابناک اردبیل، بر این اساس، در پاره‌ای از ساعات و در برخی از نواحی شاهد افزایش میزان ابرناکی، وزش تند باد‌های لحظه‌ای و رگبار و رعدوبرق خواهیم بود؛ ضمناً با توجه به جفت شدگی سامانه بارشی با ناپایداری‌های فصلی و محلی، در برخی نواحی مستعد استان شاهد سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی، نیز بارش تگرگ و اصابت صاعقه خواهیم بود.

تغییرات دمایی تا روز چهارشنبه (۶ تیر) قابل توجه نخواهد بود، ولی از روز پنج شنبه (۷ تیر) با تقویت جریانات مرطوب خزری و وزش باد شرقی (گاهی تند تا نسبتاً شدید)، ضمن پایین آمدن کف ابر و رخداد مه، کاهش نسبی دمای هوا در تمامی شهرستان‌های استان رخ خواهد داد.

لازم به ذکر است که احتمال اختلال و تاخیر در پرواز‌های فرودگاه اردبیل طی روز پنج شنبه وجود دارد.

همچنین اوج فعالیت این سامانه بارشی طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه انتظار می‌رود. در خصوص این سامانه بارشی هشدار سطح نارنجی (شماره ۹) توسط اداره کل هواشناسی استان اردبیل صادر شده است که رعایت توصیه‌های این هشدار به هم استانی‌ها تاکید می‌شود.

روز‌های جمعه و شنبه (۸ و ۹ تیر) از شدت ناپایداری‌ها قدری کاسته شده و بارش‌ها پراکنده‌تر خواهد بود، اما هوای خنک و مطبوع در استان (بویژه نواحی مرکزی) ادامه خواهد یافت.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار