زمان دادرسی در شعبات قضایی اردبیل به حداقل رسیده است

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: زمان دادرسی در شعبات مختلف قضایی استان اردبیل به حداقل رسیده است.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴ 08 July 2024

به گزارش «تابناک اردبیل»، حجت‌الاسلام حسین کثیرلو در این رابطه اظهار داشت: استان اردبیل در چند حوزه رتبه اول، دوم و سوم کشوری را به خود اختصاص داده که در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها همچون سال‌های گذشته رتبه اول را به دست آوردیم.

وی تصریح کرد: در رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه انقلاب اسلامی نیز این استان جایگاه دوم کشوری را دارد که عمدتا پرونده‌های رسیدگی شده مربوط به مواد مخدر است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: مجموعه قضایی استان اردبیل در رسیدگی به پرونده اختلافات خانوادگی رتبه سوم، ارائه مشاوره به جامعه هدف جایگاه سوم و پایین آوردن زمان دادرسی در محاکم قضایی نیز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

کثیرلو افزود: همچنان ملاقات‌های رئیس و معاونان دستگاه قضا در استان اردبیل بدون نوبت‌گیری و در طول روز انجام می‌شود و ما در سال گذشته به بیش از ۴۰ هزار مراجعه رسیدگی کرده و ۷۰۰ نامه و شکایت ارجاعی را هم مورد بررسی قرار دادیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مجموعه قضایی استان تلاشی جدی انجام می‌دهند تا به رغم تعدد پرونده‌های ورودی به محاکم قضایی در جلب رضایت جامعه هدف تلاشی مؤثر انجام داده و بتواند بهترین بستر و شرایط را در خدمات‌رسانی کیفی‌تر و مطلوب‌تر انجام دهد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل اضافه کرد: در سند تحول بر پیشگیری قبل از وقوع جرم تاکید شده و همچنان مصداق کار ما نیز در سطح استان همین امر است و سعی ما بر این است تا بتوانیم شرایط بهتری را در انجام امور داشته باشیم.

کثیرلو به ورودی ۵۰۰ هزار پرونده و رسیدگی به آن‌ها در شعبات مختلف اشاره کرد و ادامه داد: در مجموع ۴۰۰ نفر از کارکنان اداری، شورای حل اختلاف و قضات ما به این پرونده‌ها رسیدگی کرده و سعی کردند تا میزان پرونده‌های رسوب شده و معطل مانده را به حداقل برسانند.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار