مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل از صدور ۸ هزار و ۷۵۸ مورد شناسه یکتا برای دارندگان پروانه‌های کسب و کار قدیمی خبر داد و گفت: آخرین مهلت اقدام برای دریافت شناسه یکتا تا ۲۵ اردیبهشت ماه است.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۳۶
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱ 28 April 2024

به گزارش تابناک اردبیل، یعثوب نژادمحمد با اشاره به اینکه تا به امروز ۸ هزار و ۷۵۸ مورد شناسه یکتا برای دارندگان پروانه‌های کسب و کار قدیمی (کاغذی) در استان صادر شده است، افزود: فعالان اقتصادی تا ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری فرصت دارند تا مجوز‌های کسب و کار خود را به مجوز الکترونیکی تبدیل کنند.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس حکم ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوز‌های قدیمی و کاغذی باید تبدیل به مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) شوند و کسب و کار‌هایی که شناسه یکتا نداشته باشند به لحاظ قانونی فاقد مجوز محسوب می‌شوند و واحد‌هایی که در زمان مقرر اقدام نکنند از دریافت خدمات در حوزه دولتی و بانکی محروم خواهند شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکتون بیش از ۷۱ هزار درخواست صدور مجوز کسب و کار در استان ثبت شده که از این رقم، بالغ بر ۴۷ هزار مجوز صادر و ۳۴۸ مورد هم شکایت در این درگاه ثبت شده است.

نژادمحمد با بیان اینکه دریافت شناسه یکتا هیچ ارتباطی با افزایش مالیات ندارد، خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند از طریق گوشی‌های همراه با ورود ۳ کد (شماره سریال کارت ملّی، شناسه / کد صنفی و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوز‌ها (mojavez.ir) به سرعت، رایگان و غیر حضوری مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار