معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ۲ طرح مهم اقتصادی در ناحیه صنعتی بخش رضی مشگین‌شهر آماده افتتاح شد.
کد خبر: ۹۳۱۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰ 12 January 2021

 

ارژنگ عزیزی روز سه‌شنبه در بازدید از طرح های در حال اجرا در ناحیه صنعتی رضی افزود: اولین طرح در این ناحیه صنعتی طرح تولیدی رنگ و رزین بنام شرکت آرکا می باشد که سرمایه‌ گذاری فاز اول آن برای تولید رزین با ظرفیت سالانه ۳ هزار تن به نرخ روز حداقل ۱۵ میلیارد تومان است.
وی اظهار کرد: مبلغ چهار میلیارد تومان تسهیلات از این میزان از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری به عاملیت صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.
عزیزی با بیان اینکه این واحد به صورت رسمی در دهه فجر افتتاح می شود ،افزود: تولید آزمایشی فاز اول این واحد شروع شده و اولین محصول آن به ازمیر کشور ترکیه صادر شده است.
وی گفت: طرح دوم این ناحیه صنعتی واحد تولید صفحات کابینت از ام دی اف با ظرفیت سالانه ۲ میلیون مترمکعب است که ۱۵ میلیارد تومان برای آن سرمایه‌گذاری شده است.
وی افزود: از مبلغ کل سرمایه گذاری شده سه میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده و پیش بینی می شود تا آخر امسال به بهره برداری برسد.
عزیزی گفت: این طرح نیز به صورت آزمایشی شروع به تولید کرده و نمونه محصول آن نیز به شهرهای سلیمانیه و بغداد پایتخت عراق صادر شده است .
وی بیان کرد: در حال حاضر این واحد تولیدی با تامین سرمایه در گردش مورد نیاز در سه شیفت کاری ۱۵۰ نفر اشتغالزایی دارد و صادرات سالانه آن به ۲ میلیون دلار می رسد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار