بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل، با توجه به شرایط فصلی و محلی در برخی از نواحی بویژه در مرکز و جنوب استان شاهد رشد ابر‌های همرفتی، وزش تندباد‌های لحظه‌ای و رگبار موقتی باران و رعد و برق خواهیم بود.
کد خبر: ۱۱۶۶۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۷ 10 May 2024

به گزارش تابناک اردبیل، بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که تا روز یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) با توجه به شرایط فصلی و محلی در برخی از نواحی بویژه در مرکز و جنوب استان شاهد رشد ابر‌های همرفتی، وزش تندباد‌های لحظه‌ای و رگبار موقتی باران و رعد و برق (در نواحی مستعد با احتمال اصابت صاعقه، بارش تگرگ و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی) خواهیم بود.

طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) با جنوبی شدن جریانات جوی، وزش باد گرمیج (تند تا گاهی نسبتاً شدید) و افزایش دمای هوا در غالب مناطق بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان پیش بینی می‌شود.

از ظهر روز دوشنبه مجدداً جهت جریانات در استان شمالی شده و وزش باد شرقی باعث شارش رطوبت خزری به استان می‌شود متعاقب این شرایط جوی، بر میزان ابرناکی افزوده شده، از دمای هوا کاسته خواهد شد.

از بعد از ظهر روز دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی جدیدی به استان رگبار باران (گاهی توام با رعد و برق) بخش‌های وسیع تری از استان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. این وضع جوی ناپایدار تا اواخر هفته آتی در استان ماندگار خواهد بود.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار