معاون دادستان اردبیل از ورود عملیات به گام جدید خبر داد و افزود: در گام بعدی با دفاتر اسناد رسمی متخلف و تعاونی‌های مسکن اداراتی که مرتکب جرم و موجب گرفتاری افراد زیادی شده‌اند برخورد می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۳ 27 May 2024

به گزارش تابناک اردبیل، مرتضی طاهری‌فرد هفتم خرداد در جمع خبرنگاران با تشریح اقدامات چند روز گذشته و عملیات شناسایی و دستگیری چندین متهم و سرکردگان اصلی جعل و کلاهبرداری در پوشش مشاوران املاک و پلمب دفاتر بنگاه‌های املاک غیرقانونی که با کشف حجم گسترده‌ای از قرارداد‌های جعلی و انواع مهر تعاونی‌ها و اوراق دولتی همراه بود، از ورود عملیات به گام جدید خبر داد و افزود: در گام بعدی با دفاتر اسناد رسمی متخلف و تعاونی‌های مسکن اداراتی که مرتکب جرم و موجب گرفتاری افراد زیادی شده‌اند برخورد می‌شود.

طاهری‌فرد ادامه داد: برابر دستور دادستان مرکزاستان کلیه دفاتر مشاورین املاک غیرمجاز پلمب می‌شود، اما بخاطر دامنه‌دار بودن جرائم ارتکابی توسط آنان و وجود گزارشاتی از همدستی برخی دفاتر اسنادرسمی و تعاونی‌های مسکن ادارات، موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفته است.

معاون دادستان اردبیل اظهار کرد: برخورد با تعاونی‌های متخلف ادارات شدیدتر از مشاوران املاک متقلب خواهد بود.

وی گفت: تعاونی هر نهاد و سازمانی که با سوء استفاده از اعتبار دستگاه متبوع، مبادرت به تضیبع حقوق مردم، ایجاد نارضایتی و بدبینی و اخلال در امنیت روانی کرده، موجبات اختلاف و گرفتاری مردم را فراهم نموده، تحت تعقیب قرار می‌گیرد و با اعضای هیئت‌مدیره تعاونی‌های متخلف ادارات درهر جایگاه و سمتی باشند بدون اغماض و مماشات برخورد عبرت‌آموز می‌شود.

گفتنی است؛ از مدت‌ها قبل و طی اقداماتی متقلبانه قرارداد‌های جعلی زیادی در اردبیل به فروش رفته است. تعدادی از قرارداد‌های واگذاری زمین به‌نام تعاونی‌های واهی منحل شده بوده و درخصوص تعدادی نیز عملا زمینی وجود خارجی نداشته است.

فروش یک زمین به نفرات متعدد نیز ازجمله اقدامات مشاوران متخلف املاک با همدستی و همکاری برخی دفاتر اسناد یا تعاونی‌های مسکن بوده است.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار