معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: دانشجویان با اندیشه‌های نو و بنیاد‌های فکری تحقیق محور در موضوعات و بستر‌های آسیب زا می‌توانند با مطالبه گری از طریق نقد‌های سازنده چشم اندازی روشن در کاهش انحرافات و آسیب‌های اجتماعی ایجاد کنند.
کد خبر: ۱۱۶۹۰۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۹ 29 May 2024

به گزارش تابناک اردبیل، جهانگیر جوانمرد، نهم خرداد در نشست دانشجویی با موضوع حقوق شهروندی، مطالبه‌گری با پشتوانه فکری چشم اندازی روشن در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: دانشجویان با اندیشه‌های نو و بنیاد‌های فکری تحقیق محور در موضوعات و بستر‌های آسیب زا می‌توانند با مطالبه‌گری از طریق نقد‌های سازنده چشم اندازی روشن در کاهش انحرافات و آسیب‌های اجتماعی ایجاد کنند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اظهار کرد: دستگاه قضایی استان با اتخاذ رویکرد پیشگیرانه، ضمن پذیرش تفکرات سازنده در ارایه راهکار‌ها و پیشنهاد‌ها برای کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی از مراجع و نهاد‌های علمی از جمله دانشگاه‌ها انتظار دارد تا با پشتوانه فکری و تحقیقات علمی و پژوهشی، هر گونه کاستی‌ها، کمبود‌ها و ضعف‌ها را با انتقاد سازنده از مسئولین نهاد‌ها و دستگاه‌های مرتبط مطالبه کنند.

وی یادآور شد: دستگاه قضایی نیز در انجام وظایف و رسالت‌های خود بعنوان دستگاه مطالبه گر مدافع حق و حقوق مردم بوده و همواره سعی کرده است تا حمایت‌های قضایی لازم را از نقد‌های سازنده و معقول و منطقی داشته باشد که می‌تواند گامی رو به جلو در پیشرفت و توسعه و کاهش مشکلات باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در ادامه با بیان جرائم اولویت دار و آمار میزان وقوع آن در جامعه، اعتیاد، طلاق، سرقت و اختلافات ملکی را از جمله مهمترین آسیب‌های اجتماعی دانست که نیازمند انجام کار تحقیقی و پژوهشی بیشتر در این زمینه است.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار