احداث بیش از ۱۲۲ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل در دولت سیزدهم

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سه سال گذشته ۷۷ کیلومتر بزرگراه در این استان به بهره برداری رسیده است و ۴۵ کیلومتر دیگر هم تا آخر شهریور ماه امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۱۱۷۳۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۰ 02 July 2024

به گزارش تابناک اردبیل، محبوب حیدری ۱۲ تیر در نشست خبری که با هدف تبیین خدمات دولت سیزدهم در بخش راه و شهرسازی در استان اردبیل برگزار شد، با اشاره به منابع صرف شده برای اجرای پروژه‌های بزرگراهی استان اردبیل در دولت سیزدهم اظهار کرد: در ۲ سال اخیر چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات برای بزرگراه اردبیل- سرچم، یک هزار میلیارد ریال برای بهسازی سربند - مشگین شهر و پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هم برای توسعه بزرگراه‌های استان اختصاص داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سه سال گذشته ۷۷ کیلومتر بزرگراه در این استان به بهره‌برداری رسیده است و ۴۵ کیلومتر دیگر هم تا آخر شهریور ماه امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

حیدری همچنین از بهره‌مندی طرح‌های بزرگراهی استان از تهاتر نفت خبر داد و افزود: برای نخستین بار در دولت سیزدهم بار سه هزار میلیارد ریال تهاتر نفت برای بزرگراه اردبیل-سرچم و یک هزار میلیارد ریال هم برای دیگر طرح‌های بزرگراهی استان اختصاص یافته است.

وی طول بزرگراه‌های استان را ۲۷۷ کیلومتر اعلام کرد و گفت: ۶۷ کیلومتر راه اصلی استان در دست احداث است که با تکمیل آن‌ها ایمنی جاده‌های استان ارتقا یافته و میزان تصادفات جاده‌ای هم کاهش خواهد یافت.

حیدری با بیان اینکه اغلب طرح‌های بزرگراهی استان دارای ردیف ملی هستند، اضافه کرد: این طرح‌ها در قالب قطعات مختلف در شمال و جنوب استان در دست اجرا است که بر اساس اولویت میزان تردد و تصادفات این قطعات تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه بزرگراهی در جنوب استان در مسیر ۱۸۷ کیلومتری اردبیل- سرچم در قالب قطعات مختلف در دست اجراست، افزود: انتظار می‌رود با تخصیص و تامین اعتبارات مورد نیاز با کمک و تلاش مسئولان ارشد استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی شاهد تسریع در روند احداث این شبکه و ارتقای ایمنی جاده‌ای در استان اردبیل باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل یادآورشد: جاده اردبیل- سرچم اصلی‌ترین مسیر ارتباطی مرکز استان اردبیل به مرکز کشور است و عملیات تعریض و تبدیل آن به بزرگراه جزو اولویت‌های اصلی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل است.

وی اضافه کرد: علاوه بر مسیر اردبیل - سرچم، احداث تونل دوم گردنه حیران به طول ۷۳۰ متر، احداث باند دوم رضی – امیرکندی و گرمی – بیله‌سوار به طول ۶۵ کیلومتر و احداث باند دوم پارس‌آباد – سربند – مشگین‌شهر به طول ۶۰ کیلومتر از جمله طرح‌های مهم و بزرگراهی در دست اقدام استان است.

حیدری همچنین درباره آخرین وضعیت بهسازی بزرگراه اردبیل - مشگین‌شهر ادامه داد: در صورت پرداخت مطالبات پیمانکار و تامین اعتبار لازم، این طرح نیز در موعد مقرر بهره‌برداری می‌شود.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار