تعیین فرد صالح برای تولیت جامعه از حسنات بزرگ است

امام جمعه اردبیل با تاکید بر اینکه تعیین فرد صالح برای تولیت جامعه از حسنات بزرگ است، اظهار کرد: دین اسلام صحت و سلامتی والیان را در راس حسنات می‌داند و بدون والی صالح و عادل سایر حسنات را نمی‌پذیرد.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۲۹
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۳ 28 June 2024

به گزارش تابناک اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی امروز هشتم تیر در خطبه‌های نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد با تاکید بر اینکه تعیین فرد صالح برای تولیت جامعه از حسنات بزرگ است، اظهار کرد: دین اسلام صحت و سلامتی والیان را در راس حسنات می‌داند و بدون والی صالح و عادل سایر حسنات را نمی‌پذیرد تا فرصت باقی است هموطنان و هم استانی‌های عزیز پای صندوق‌های رای حاضر شوند و دفتر حسنات خود را از این حسنه بزرگ خالی نگذارند.

امام جمعه اردبیل با اشاره به مناظرات اخیر که در جریان انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، تصریح کرد: مناظره ریاست جمهوری نقطه قوت دموکراسی جمهوری اسلامی است، اما هنوز با مناظره آرمانی فاصله زیادی داریم. لازم است خود مردم مخصوصاً جوان‌ها، انجمن و بنیادی را تشکیل دهند که کار آن پیگیری وعده‌ها و دروغ‌ها باشد تا مرتکب آن توبه نصوح کند که دیگر از راه خلاف رای جمع نکند.

وی ادامه داد: هر کس در هر جناحی، باید شان ملت و کشور را نگاه دارد همه دقت کنند که کاندیدایی که وعده‌های غیر عملی داده اگر منتخب شود به نحوی از زیر وعده‌های خود فرار خواهد کرد و ده‌ها بهانه خواهد آورد.

آیت الله عاملی افزود: هرکس در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شده قطعاً هم چهارچوب نظام را می‌پذیرد و هم بر شرایط حاکم بر کشور از جهت اقتصادی و سیاسی واقف است بنابراین هیچ نامزدی حق ندارد بعد از انتخابات بهانه بیاورد که مثلاً نمی‌گذارند یا مقدمات فراهم نیست یا کشور در تحریم است.

وی ادامه داد: برای بار دوم تاکید می‌کنم که سیستم انتخابات ایران به حدی پیشرفته و حساس است که امکان هرگونه تخلف، تخطی و جابجایی رای در آن امکان ندارد و هرگونه تشکیک در این خصوص ظلم به نظام و خیانت به کشور است. فردا بعد از اعلان نتیجه باید همه در برابر قانون تسلیم باشند و اگر کسی اعتراضی دارد باید از مبادی قانونی پیگیری شود. جمله زرین در این باب فرمایش مقام معظم رهبری است که رای را حق الناس دانسته‌اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار